Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Zobu protezēšana

Zobu protezēšana

Iespējams, ka populārākais ārstēšanas veids Latvijā ir protezēšana. Tas ir saistīts ar gandrīz pilnīgu zobu slimību profilakses trūkumu mūsu valstī. Bezmaksas medicīnas laikā bieži vien ir konstatēta sliktas kvalitātes zobārstniecības pakalpojumu sniegšana: anestēzijas neesamība, sliktas iekārtas, neuzmanīgi ārsti, rentgena apsekojuma trūkums un citi. Tā rezultātā, lielākā daļa cilvēku pat baidās vārda "zobārstniecība", un uzkrājot problēmu pēc problēmas gaida līdz pēdējam, kad protezēšana paliek vienīgais veids, kā atjaunot zaudēto.

Lai atjaunotu zaudētas zobu košļājamo, anatomisko un estētisko funkcijas, lai novērstu periodonta slimības veidošanos, zobu rindu deformāciju, ir nepieciešama protezēšana.

Lai Jūs varētu labāk orientēties, izvēloties protēžu konstrukcijas, mēs uz konkrētiem piemēriem pastāstīsim par tiem:

Neizņemama protezēšana

Papildus parastai metāla keramikai zobu protezēšanai, ko izmanto klīnikā, tiek pielietoti arī citi materiāli, piemēram, pēdējo paaudžu bioloģiski saderīgie materiāli: sakausējumi uz zelta pamata, kobalta un hroma inertie dārgmetālu sakausējumi. Zeltu saturošiem sakausējumiem ir augsta izturību pret koroziju un precīzu fiksāciju, kas būtiski paildzina zobu protēžu kalpošanas laiku.

Turklāt, tie pievieno patīkamu toni keramikai, bet nonākot saskarē ar smaganām neizraisa alerģisku reakciju (zoba protēzes noraidījuma reakcija), kā arī kronis nepaliek tumšāks.

Šīs keramikas materiāli dod kronim ne tikai dabisku krāsu, bet arī pārredzamību, necaurredzamību, kas ir raksturīgs katram konkrētam pacienta zobu žoklim. Tādiem kroņiem raksturīgas dabas mikro-nodilums, kas ir raksturīgs dabas zobiem. Protezēšana ar šādu īpašību materiāliem pasargā veselus zobus-antagonistus no priekšlaicīgas novecošanas.

EMPRESS tehnoloģija ir jaunākā metode presētas keramikas ražošanā, kas attīsta tās visus pozitīvos rādītājus: izturība, garš kalpošanas laiks un estētika. Pēc zoba sagatavošanas un apstrādes tiek ņemts augstas precizitātes pelējums un laboratorijas apstākļos, ņemot vērā individuālo anatomiju un estētiskie parametri tiek ražots ieliktnis vai puskronis. Tās virsma ir ideāli piemērota zobam pateicoties mūsdienu ražošanas metodēm. Tā piefiksējas ar īpašu dubultas konservēšanas cementu un atjaunots zobs neatšķiras no vesela. Šī atjaunošanas zobu tehnika ir neaizstājama, ja defekts ir pārāk liels, bet slīpēt zobu kronim nav lietderīgi.

Šīs cilnes kalpo gadiem, tie ne sarūk, nemaina krāsu, nav redzamas un ne prasa īpašu aprūpi.

Kroņi

Depulpēts zobs paliek trausls un var mainīt krāsu. Šajā gadījumā izmanto kroņa izgatavošanu. Kroņus arī liek uz dzīva zoba lielu defektu gadījumā. Kronim ir jāatjauno pilnīgu košļājamo funkciju un jāatbilst estētiskām prasībām. Kroņi tiek izgatavoti no metāla keramikas un pilnīgi no keramikas (labākai estētikai uz priekšējiem zobiem). Metāla trūkums ļauj imitēt dabisko emalju caurspīdīgumu.

Saknes inleja

Gadījumā, ja zoba kroņa daļa ir pilnīgi sabojāta nav nepieciešama atlikušas saknes ekstrakcija. Šādos gadījumos tiek izgatavots saknes inleja (t.s.tapa). Atkārtojot zoba kanāla formu, tas ļauj sadalīt košļājamo slodzi uz sakni un uz zoba atjaunošanas celmi, uz kuru vēlāk liek kroni.

Tiltveida protēzes

Ja trūkst viens vai vairāki zobi ir nepieciešams izgatavot tiltveida protēzi. Nepieciešamība pēc protezēšanas pat ja nav viena zoba ir izraisīta dažu iemeslu dēļ. Apkārtējiem trūkstoša zoba audiem ir tendence pārcelties uz tukšumu. Tā laika gaitā zobi (dažreiz ar kaulaudiem) sāk novirzīties un aizpildīt "brīvas vietas". Tas rada neatgriezenisku deformāciju zobu rindām un, kā sekas, rodas žokļa locītavas slimība. No šejienes rodas stipras sāpes ausīs, kaklā, augšējos un apakšējos zobos, rodas patoloģisks zobu nodilums, locītavu klikšķināšana un citi simptomi.

Tiltveida protēze sastāv no atbalsta daļas (kroņi uz blakus esošajiem zobiem) un vidējas daļas (trūkstoša zoba jomā). Tiltveida protēze var būt izgatavota no metālkeramikas uz dažādu sakausējumu pamata (gan dārgmetāli, gan īpaši medicīnas sakausējumi, kas ir biosaderīgi ar cilvēka ķermeni).

Precīza, augstas kvalitātes metāla liešana ļauj izgatavot tiltveida protēzes karkasu izturīgu, bet tajā pašā laikā vieglu un izturīgu, pilnīgi atkārtojot zobu anatomisko formu. Tas ir svarīgs noteikums periodonta slimību novēršanai (iekaisums, asiņošana, krāsas maiņa, smaganu sāpes, patoloģisko kabatu veidošanās).

Izņemama protezēšana

Izņemamas protēzes ir ļoti populāras visā pasaulē, jo tas ir vienkāršākais, ātrākais protezēšanas veids, kam ir vismazāk kontrindikāciju skaits. Izstrādāts milzīgs dažādu fiksējumu skaits priekš izņemamām protēzēm, sākot ar vienkāršām skavām, beidzot ar fiksāciju uz sarežģītiem atačmentiem un jaunāko sasniegumu - teleskopiskie kroņi.

Lokveida protēzes

Metāla loka (Bugel – vāc. loks) izmantošana ļauj vienmērīgi sadalīt košļājamo slodzi starp gļotādu un atlikušajiem zobiem, samazināt protēzes izmēru, padarīt to izturīgāku un viegli izmantojamu. Sakarā ar šo samazinās protēzes pielāgošanās periods. Stiprinājums uz atačmentiem ļauj paslēpt stiprinājuma elementus, kas padara protēzi par neredzamu mutes dobumā.

Teleskopiskie kroņi

Stiprināšana uz teleskopiskiem kroņiem novērš nevienmērīgu slodzes veidošanos uz zobu "sviras" formā, un līdz ar to, izslēdzot zobu balstu atslābināšanās. Teleskopiskais kronis sastāv no diviem kroņiem. Pirmais ir metāla vāciņa veidā, kas tiek nēsāts uz sagatavotā zoba. Otrais ir izņemamas protēzes daļa, kas tieši atkārto pirmās iekšpuses formu un dabiskā zoba ārpusē.

Pilnā izņemama protēze

Izņemamas protēzes kvalitāte ir atkarīga no izmantoto materiālu kvalitātes. Mēs izmantojam plastmasas presēšanas lējuma metodi, kurā plastmasa nav vārīta, kā tas bija agrāk, bet tiek presēta zem pastāvīga spiediena un temperatūras. Tas dod pavisam citu protēzes kvalitāti: izturīgāku, augstu estētisko efektu un alerģisku reakciju neesamību. Ar regulāru uzraudzību pie ārsta šāda protēze kalpos Jums daudzus gadus.

Mūsu klīnika piedāvā pilnu ortopēdisko pakalpojumu klāstu mūsdienīgā augstā līmenī. Mēs piedāvājam plašu metāla konstrukciju izvēli, jo mūsu speciālisti strādā ar vairāku ražotāju keramikas masām no dažādām valstīm (Japāna, Vācija, ASV). Liela nozīme ir piedāvātai keramikas karkasu izvēlei: sākot no iekšzemes sakausējumiem un beidzot ar labākajiem importu titāna bāzes sakausējumiem un dārgmetāliem.

Mīkstas zobu protēzes

Pēdējai tā sauktai "mīksto" vai "neilona" zobu protēžu paaudzei nav priekšteču trūkumu, jo īpaši to trauslums un spēja mainīt formu zem augstās temperatūras. Tas ir jauns, bezmonomērs materiāls uz akrila sveķu pamata. Šis materiāls ir pilnīgi bez akrila plastmasas trūkumiem (trauslums un alergēniskums), kā arī bez galvenajiem neilona trūkumiem - pārmērīga elastība un protēzes ražošanas sarežģītība (slikta apstrāde un gatavās produkcijas pulēšana). Šāda materiāla galvenās priekšrocības ir izturība un alerģiskas reakcijas trūkums, jo nav monomēra. Materiāls ir caurspīdīgs, elastīgs un viegli pulējas, un protēzes no tā viegli pakļaujas korektēšanai, remontam un pārvietošanai.

Acry-Free protēžu pielietošanas joma ir ļoti plaša:

  • Acry-Free protēzes izmanto, kā zobu rindas defektu daļēju aizstāšanu un arī pilnu izņemamu zobu protēžu izgatavošanai;
  • Acry-Freeprotēzes var lietot pacienti, kuriem ir alerģija, kā arī pacienti, kuriem ir kontrindicēta zobu preparēšana (akūtas sirds un asinsvadu slimības, epilepsija un citi). Galvenie Acry-Freeprotēžu stiprināšanas elementi ir peloti vai alveolu-dentālie klāmeri, kam no estētiskā viedokļa ir lielas priekšrocības pār metāla elementiem.

Acry-Free priekšrocības arī ietver:

  • augstu estētiku (nemanāmi), izcilu locīšanas spēju, vieglumu, elastīgumu un paaugstinātu caurspīdīgumu;
  • augstu bioloģisko saderību ar mutisku audiem, nav alerģisko vai toksisko reakciju;
  • ātra un nesāpīga adaptācija pie protēzes;
  • dabisko zobu, gļotādas un smaganu iepriekšējas sagatavošanās trūkums, utt.

Mūsdienu izņemamās zobu protēzes ir ļoti izturīgas, ērtas un estētiskas. Tās ir drošas un nav tām nav vecuma ierobežojumu. Neatkarīgi no izņemamās protēzes izvēles veida, Jūs vienmēr varat būt pārliecināti par to augstu kvalitāti un, ka protēzes būs maksimāli pielīdzinātas zobu dabiskumam.

Mūsu speciālisti