Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Zobu raušana

Zobu raušana

Zoba (saknes) ekstrakcija ir viena no pasaulē izplatītākajām operācijām, kuru pielieto gadījumos, kad klīniskā situācija neļauj veikt efektīvu terapeitisku ārstēšanu un saglabāt zobu. Ar šo problēmu dažādos vecumos saskaras praktiski visi cilvēki.

Modernās tehnoloģijas ļauj veikt zoba ekstrakcijas operāciju nesāpīgi, izmantojot mūsdienīgu anestēziju, savukārt kā atjaunojošo metodi pielietot zobu implantāciju.

Kad zobs ir jāizrauj?

Patiešām, pastāv virkne zobu un žokļu sistēmas slimību, kuru tālākā terapeitiskā ārstēšana „ielaistās” stadijās nav lietderīga vai pat ir pilnīgi neiespējama. Pie šādām slimībām jāpieskaita nozīmīgi kariozi bojājumi, periodontīts (zobu saknēm pieguļošo audu iekaisums), plaisas saknēs, zoba mehāniskas traumas. Visos uzskaitītajos gadījumos, ja nav iespēja atjaunot zobu ar balstu uz personīgo sakni, ieteicama būs ekstrakcija ar sekojošu implantāciju un protezēšanu.

Gudrības zoba ekstrakcija

Tiek uzskatīts, ka tā saucamais gudrības zobs, pēdējais zobs žokļos, ir rudiments, vairāk rada cilvēkam sarežģījumus, nekā piedalās ēdiena košļāšanā. Pacienta dzīves atvieglošanai stomatologi parasti iesaka šādus zobus izraut. Klīnikas „Sky Dream Clinic” zobārsti var bez sāpēm izraut gudrības zobu, izmantojot vispilnīgākās tehnoloģijas.

Gudrības zobi jeb astotie zobi augšžoklī un apakšžoklī parasti aug periodā no 13 līdz 30 gadu vecumam, dažreiz arī vēl vēlāk.

Gudrības zoba ekstrakcijas procedūra un tehnika

  • Gudrības zoba saknes ekstrakcija notiek pilnīgi bez sāpēm pacientam, tā kā tiek izmantota kvalitatīva anestēzija ar mūsdienīgiem pretsāpju preparātiem.
  • Kad zobs jau ir izrauts, smagana tiek aizšūta ar ķirurģiskiem diegiem, lai apturētu asiņošanu un samazinātu infekcijas iekļūšanas iedobē risku.
  • Nākamās 15 minūtes ieteicams pielikt ledu vaigam, kura pusē ir izrauts gudrības zobs.

Mūsu speciālisti