Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Zobārstniecība grūtniecēm

Zobārstniecība grūtniecēm

Zobi grūtniecības laikā

Daudzas grūtnieces sūdzas, ka bieži saaukstējas. Vitamīnu kompleksu regulāra lietošana topošajām māmiņām nepalīdz. Izrādās, lai saglabātu labu veselību, nepietiek ar vitamīnu tabletes izdzeršanu. Pieejiet pie spoguļa un atveriet muti. Vai nav smaganu iekaisuma (gingivīta) vai kariesa pazīmju?

Mutes dobuma problēmas palielina visdažādāko slimību attīstību topošajām māmiņām un viņu vēl nedzimušajiem bērniņiem. Tas var nopietni ietekmēt mazuļa dzīvībai svarīgu sistēmu veidošanos. Baktērijas, kas uzkrājas mutes dobumā, mums pašiem nemanot nokļūst kuņģa zarnu traktā. Pavājinās visa organisma imūnā sistēma. No tā arī izriet biežas saaukstēšanās, sāk attīstīties sirds asinsvadu slimības, rodas gremošanas orgānu funkcionēšanas problēmas.

Zobi grūtniecības laikā: pirmā vizīte pie stomatologa

Ideālajā variantā visas akūtās problēmas ar zobiem ir jāatrisina vēl pirms plānojamās grūtniecības. Tomēr tas izdodas nebūt ne visām sievietēm. Tā sanācis, ka jau pirmās vizītes laikā zobārsts jums paziņo par dažām mutes dobuma problēmām. Ko darīt? Nopietnas manipulācijas, piemēram, kariesa ārstēšanu ar anestēziju labāk uz laiku atlikt. Tā vietā pakonsultējieties ar zobārstu, kādu labāk zobu pastu jums lietot, lai apturētu kariesa attīstību. Gadījumā, ja ir dziļi zoba bojājumi, ir nepieciešama depulpēšana (nerva izņemšana), iespējams, jums piedāvās ievietot pagaidu plombu. Grūtniecības pirmajā semestrī zobu ārstēšanai ir jābūt maksimāli saudzējošai.

Zobi grūtniecības laikā: ārstēšana un profilakse

Ļoti svarīga manipulācija stomatoloģiskajā krēslā grūtniecības laikā – profesionāla zobu tīrīšana. Parasti šāda procedūra ilgst ne vairāk kā 40/60 minūtes. Šajā laikā zobārsts pagūst noņemt zobakmeni un mīksto zobu aplikumu. Kas attiecas uz modernajām topošajām māmiņām, kas pastāvīgi radušas rūpēties, lai viņu smaids būtu žilbinoši balts, tad viņām zobu balināšanas procedūras grūtniecības laikā tomēr nevajadzētu veikt. Vairumā gadījumu grūtniecības laikā tas ir kontrindicēts, jo šajā periodā slodze uz emalju jau tā ir ievērojami pieaugusi. Zobi grūtniecības laikā kļūst īpaši jūtīgi.

Grūtniecības otrais trimestris ir piemērots periods virspusēja kariesa un iekaisušu smaganu ārstēšanai. Šajā laikā mazuļa visi galvenie orgāni jau ir izveidojušies. Maigu medikamentu pielietojums nenodarīs nopietnu kaitējumu.

Zobi grūtniecības laikā: biežāk smaidiet!

Jūs apmeklējāt zobārstu, tīrījāt zobus, izārstējāt kariesu. Ko tagad? Kā uzturēt zobu skaistumu un veselību grūtniecības laikā?

Vispirms uzmanīgi aplūkojiet savu zobu birsti. Tuvākajiem mēnešiem ir jāizvēlas zobu birstes ar vidējas cietības sariņiem. Tas ne tikai palīdzēs izvairīties no iespējamās smaganu asiņošanas, bet arī pasargās jūtīgo emalju no mikroplaisām. Mainīt zobu birstes nāksies biežāk nekā iepriekš, vēlams katru mēnesi. Savukārt piemērotāko zobu pastu jums piemeklēt palīdzēs stomatologs.

Zobārsta apmeklējumu grafiks

  • 1. vīzīte: 6.–9. grūtniecības nedēļa.
  • 2. vīzīte: 16.–18. grūtniecības nedēļa.
  • 3. vīzīte: 26.–28. grūtniecības nedēļa.
  • 4. vīzīte: 36.–38. grūtniecības nedēļa.

Mūsu speciālisti