Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 8:00-20:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Smieklu gāze

Smieklu gāze

Sedācija ar slāpekļa oksīdu (smieklu gāzi) – atbrīvo no bailēm un ļauj pacientam (lielam un mazam) ārstēšanas laikā justies komfortabli un droši!

Ievērojama daļa sabiedrības ir pārliecināta, ka zobārstniecība ir sāpīgs vai katrā ziņā ļoti nepatīkams process. Tādēļ šie cilvēki jebkādiem līdzekļiem cenšas izvairīties no zobārsta apmeklējuma vai arī piesaka vizīti pie speciālista tikai stipru sāpju gadījumā.

Palielinātās spriedzes dēļ šādi pacienti ir īsts pārbaudījums zobārstiem. Viņi jūt sāpes un tomēr ir pārliecināti, ka zobārsta kabinetā sāpes būs vēl lielākas. Šādiem pacientiem bieži vien nepieciešams ordinēt antibakteriālo terapiju un pretsāpju līdzekļus, lai novērstu infekcijas risku. Sajūtot atvieglojumu, ko sniedz medikamentu iedarbība, viņi nereti nolemj atteikties no turpmākas ārstēšanās pie zobārsta, kas palīdzētu novērst problēmas atkārtošanos. Tādējādi sāpju un izlaisto zobārsta apmeklējumu burvju loks turpinās.

Sedācija ar smieklu gāzi var būt piemērota izvēle tieši trauksmainiem pacientiem. Pateicoties šī medikamenta anksiolītiskajām īpašībām, pacients zobārsta krēslā jutīsies daudz mierīgāks. Sāpes remdinošās īpašības, kas piemīt smieklu gāzei, ļauj paaugstināt pacienta sāpju slieksni un toleranci pret sāpēm. Trauksmains pacients, kas zobārsta kabinetā ļauj justies komfortabli, kļūst par lojālu pacientu uz ilgu laiku.

Inhalācijas sedācija, strādājot ar bērniem

Inhalācijas sedācija ar N2O-O2 joprojām ir ideālam vistuvākā metode sedācijas nodrošināšanai pediatrijas pacientu zobārstniecībā. Inhalācijas sedācijas lietošanas priekšrocības un indikācijas bērniem ir tādas pašas kā pieaugušajiem pacientiem.

Klīniskā informācija

Inhalācijas sedācija ar N2O-O2 ir paredzēta īslaicīgai vieglas un vidēji stipras intensitātes sāpju ārstēšanai, kad nepieciešams ātrs pretsāpju darbības sākums. Pretsāpju iedarbību novēro pēc 4-5 ieelpām, un tā sasniedz maksimālo iedarbību 2-3 minūšu laikā.

Pacientam:

  • Viegla relaksācija, samazināta baiļu sajūta.
  • Komforts – samazināta emocionālā un fiziskā spriedze gan pirms, gan lokālās anestēzijas ievadīšanas laikā.
  • Gāze izvadās strauji 2 – 3 minūšu laikā pēc pārtraukšanas.

Mūsu speciālisti