Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Estētiskā zobu restaurācija

Estētiskā zobu restaurācija

Mākslinieciskā zobu restaurācija izlabo visus radušos trūkumus un pat novērš iedzimtus defektus. Mūsu klīnikā zobu restaurācija sākas ar diagnostiku, kuras gaitā tiek novērtēts zobu audu stāvoklis, dabiskā krāsa, ģeometriskā forma un citi rādītāji. Zobu restaurācijas darbi ir līdzīgi arhitekta darbam, tie balstīti uz dziļu analīzi, uzdevumu lokalizāciju un precīzu aprēķinu.

***

Venīri kā zobu protezēšanas metode radās jau pagājušajā gadsimtā. Aktieri, kuriem filmas uzņemšanas laikā bija nepieciešams žilbinošs smaids, fiksēja uz zobiem speciālas protēzes, kas padarīja zobus līdzenus un sniegbaltus. Dabiski, tas bija tikai īslaicīgs variants, taču ar laiku šis risinājums atrada jaunu pielietojumu un jau no teatrālo tēlu veidošanas sadaļas tas ienāca parastu cilvēku reālajā dzīvē. Mūsdienās tie ir venīri vai lumenīri.

Venīri un lumenīri ir ļoti plānas protēzes, kas tiek fiksētas uz zobiem, parasti uz priekšējiem zobiem, tā kā tie pilda estētisko funkciju. Venīri un lumenīri ir praktiski identiski jēdzieni, taču venīru biezums vidēji ir 0,5 milimetri, savukārt lumenīri ir divas reizes plānāki. Tas ļauj tos fiksēt uz esošajiem zobiem, izslēdzot nepieciešamību tos iepriekš apvīlēt. Ar venīriem doto operāciju veikt nav iespējams, tādēļ no zobu virsmas tiek noņemts virsējais slānis nedaudz mazāk kā milimetra biezumā, pēc kā tiek uzstādītas uz zobiem.

Ko izvēlēties: venīrus vai lumenīrus?

Jautājums ir likumsakarīgs un to uzdod daudzi pacienti, kas vēršas klīnikās, lai atjaunotu sava smaida skaistumu. Vispirms tiksim skaidrībā, kam ir paredzētas zobu plāksnītes.

Zobu venīri, tāpat kā lumenīri ir paredzēti, lai atjaunotu smaida estētiku, padarītu zobu rindu līdzenu un mirdzošu. Tādēļ mazās protēzes būs piemērotas tiem, kuriem ir novērojamas emaljas krāsas izmaiņas (smēķēšanas, biežas tējas vai kafijas dzeršanas, dažādu zobu un organisma saslimšanu dēļ), uz emaljas ir plaisas vai nelieli robiņi, ir spraugas starp zobiem vai atsevišķiem zobiem ir nepareiza forma. Šajos gadījumos venīri un lumenīri ļauj noslēpt redzamos trūkumus un atjaunot zobu rindas pievilcību.

Mūsdienās ir vairāku veidu venīri, kas turklāt atšķiras pēc materiāla, no kā tiek izgatavoti.

Pieņemts izdalīt trīs galvenos venīru veidus:

  • kompozītu venīri – tie ir izgatavoti no kompozītu materiāliem un tiek veidoti tāpat kā zobu plombas, respektīvi, tieši mutes dobumā;
  • keramiskie venīri tiek veidoti no keramikas vai porcelāna;
  • cirkonija venīri ir izturīgākas konstrukcijas, kas uzticami kalpos vairākus gadu desmitus. Dabiski tās ir arī dārgākās konstrukcijas no pieejamajām.

Par vispopulārākajām konstrukcijām tiek uzskatīti keramiskie venīri. Tie ir ļoti estētiski, jo keramika ir pieejama ļoti plašā toņu gammā, līdz ar to katram pacientam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko savu nākamo zobu krāsu.

ZOBU RESTAURĀCIJAS DARBU VEIDI

    • Zaudētās zoba daļas atjaunošana, plombējot (tai skaitā aizvietojot nomelnējušās un metāla plombas) ar gaismā cietējošiem kompozītiem materiāliem.
    • Zobu restaurācija ar venīriem – tas ir visātrākais paņēmiens, kā zobiem ar bojātu ārējo slāni atjaunot ideālu ārējo izskatu.
    • Restaurācija ar zobu uzlikām – zobu mikroprotezēšanas veids. Vietās, kur kariess ir būtiski bojājis zobu un plomba vairs nespēj glābt stāvokli, tiek izmantotas individuāli izgatavotas zobu uzlikas no keramikas un kompozītu materiāliem.
    • Mākslīgu kronīšu uzstādīšana no metālkeramikas vai alternatīviem materiāliem. Gadījumā, ja vairs nav iespējams uzstādīt uzliku bojājumu mērogu vai sakodiena īpatnību dēļ, tad kronītis ir vispiemērotākais risinājums.

Mums ir elastīga cenu politika. Individuālā lojalitātes programma katram klientam.

Mūsu speciālisti