Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu implantācija

Zobu implantācija

KAS IR ZOBU IMPLANTS?

Zobu implantācija

Zobu implants ir labākais risinājums zaudēta zoba aizstāšanai, lai pilnībā atjaunotu tā funkcionalitāti, neietekmējot blakus esošos zobus. Zobu implants ir zaudēta zoba saknes aizstājējs. Tas ir izgatavots no īpaši izturīga, viegla un ar kaulaudiem bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai titāna-cirkonija sakausējuma vai titāna sakausējuma ar citiem metāliem) un izskatās pēc skrūves. Atjaunojot trūkstošo zobu, atbilstoši augšējā vai apakšējā žokļa kaulaudos ķirurģiski tiek ievietots implants, uz kura tiek fiksēts mākslīgais zoba kronis.

Pirmais zobu implants tika uzstādīts cilvēkam 1967. gadā. Mūsdienās visā pasaulē katru gadu tiek uzstādīti vairāk nekā 10 miljoni zobu implantu.

KĀPĒC IR SVARĪGI ATGŪT ZAUDĒTO ZOBU PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK?

ZAUDĒJOT VIENU VAI VAIRĀKUS ZOBUS, PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK IR JĀPARŪPĒJAS PAR TO ATJAUNOŠANU. JA ĀRSTĒŠANA TIEK ATLIKTA, ORGANISMĀ NEIZBĒGAMI SĀKSIES NEVĒLAMAS IZMAIŅAS.

Līdzās esošie zobi sāks virzīties uz zaudētā zoba pusi, lai aizpildītu brīvo vietu. Starp zobiem veidosies neglītas spraugas, kas neapšaubāmi ietekmēs jūsu smaida skaistumu, apgrūtinās zobu tīrīšanu un radīs diskomfortu. Zobi virzās uz brīvo vietu, atsedzot blakus esošo zobu saknes, kas būtiski pasliktina tās ieskaujošo smaganu stāvokli un ievērojami palielina periodontīta risku.

Zobu implantācija

Bez ierastās slodzes trūkstošā zoba vietā žokļa kauls atrofējas (samazinās tā izmērs). Zaudējot zobu, var mainīties sejas forma, parādīties grumbiņas un krokas: cilvēks sāk izskatīties vecāks par savu bioloģisko vecumu.

zobu implantācija

Zobu implantācija

Indikācijas implantācijai

Procedūra ir indicēta cilvēkiem, kuri zaudējuši vienu vai vairākus zobus traumas, slimības vai ar vecumu saistītu izmaiņu dēļ. Pirms procedūras ārsts apkopo anamnēzi, lai identificētu pavadošās slimības un novērstu ierobežojumus.

Implantu uzstādīšana tiek veikta personām no 18 gadu vecuma.

Implantācijas posmi

Diagnostika

Konsultācijas laikā ārsts veic diagnostiku, kas ietver 3D rentgena izmeklēšanu un mutes dobuma profesionālu apskati, novērtē stāvokli un izslēdz kontrindikācijas. Pamatojoties uz izmeklējuma rezultātiem, tiek noteikts darba apjoms, implantācijas protokols un implanta veids, ar pacientu saskaņots ārstēšanas plāns (posmi, laiks un izmaksas), noteikts implantācijas veikšanas datums.

Viena no mūsu zobārstniecības klīnikas svarīgākajām priekšrocībām ir mūsdienīgāko implantu plānošanas un ievietošanas metožu izmantošana. Mūsu modernās digitālās tehnoloģijas visprecīzāk un pareizāk noteiks nepieciešamo implanta pozīciju. Mūsu laboratorijā uz 3D printera tiks izdrukāts implantācijas ķirurģiskais gids jeb pozicionēšanas kape. Ķirurģiskais gids ir šablons – individuāli izgatavota kape ar atverēm, caur kurām operācijas laikā tiks ievietoti implanti. Šī kape tiek stingri nostiprināta uz žokļa, kas ļauj minimizēt kļūdu iespējamību un novērst “cilvēcisko faktoru” implanta pozicionēšanas stadijā. Tāpēc mēs garantējam precīzu un kvalitatīvu zobu implantu ievietošanu.

Implantācija

Procedūrai ir nepieciešama kompleksa sagatavošanās un augsta zobārstu/ implantologu kvalifikācija.

Ķirurģiskā posma manipulācijas būs atkarīgas no izvēlētās implanta ievietošanas metodes. Mēs izmantojam vairākas mūsdienīgas zobu implantācijas metodes. Katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi, tās tiek izvēlētas individuāli, ņemot vērā zobu - žokļu sistēmas īpatnības.

Klasiskā implantācija

Divpakāpju implantācija ar atliktu slodzi. 2-6 mēnešus pēc implantācijas tiek uzstādīts smaganu veidotājs (abatments). Pēc iedzīvošanās tiek uzstādīts pagaidu kronis, bet pēc tam arī pastāvīgais zoba kronis. Šī metode ir piemērota lielākajai daļai cilvēku un reti izraisa atgrūšanu. Vienīgais trūkums ir procesa ilgums.

Viena posma implantācija

Viena posma ar tūlītēju noslodzi. Implants un pagaidu kronis tiek uzstādīti vienas dienas laikā, ļaujot ātri atjaunot zobu estētiku. Tomēr metodika nav izmantojama, ja ir kaulaudu deficīts – pastāv augsts atgrūšanas un implanta stabilitātes zuduma risks. Tāpat tehnika nav piemērota košļājamo zobu atjaunošanai.

Momentāla implantācija

Vienā procedūrā ārsts izrauj bojāto zobu, tā vietā nekavējoties ievieto implantu un kroni, ja ir indikācijas, veic kaula plastiku. Šis veids tiek uzskatīts par saudzējošu, bet nav piemērots pacientiem ar smaganu problēmām.

ALL-on-4 implantācija

All on 4 zobu implantācija ir patentēta protezēšanas tehnika, kas ļauj efektīvi risināt zobu pilnīga trūkuma problēmu. Tehnika paredz uzstādīt četrus implantus, kas kalpo kā balsts protēzei – gan izņemamai, gan fiksētai. Visu četru implantu implantācija ietver tūlītēju žokļa noslogošanu un pilnībā atjauno košļāšanas funkciju. All-on-4 implantācija ir piemērota ikvienam, kurš vēlas veikt totālu zobu rekonstrukciju un atrisināt estētisko problēmu “te un tagad”.

Procedūras laikā žoklī tiek implantēti četri implanti (mākslīgās saknes). Divas no tām novietotas vertikāli priekšējā daļā, pārējās novietotas sānu daļā noteiktā leņķī. Dažos gadījumos implantācija tiek kombinēta ar sinusa pacelšanu (augšžokļa kaula apjoma palielināšana, samazinot augšžokļa dobuma izmēru).

Zobu protezēšana uz 4 implantiem tiek veikta 1-3 dienu laikā un uzreiz pēc implantācijas ir pieļaujama slodze uz žokli. Tas veicina ātru košļājamās funkcijas atjaunošanos.

All-on-6 implantācija

Vairāku zobu protēze tiek piestiprināta pie žokļa uz 6 implantiem, kas nodrošina maksimālu struktūras stabilitāti, tās iedzīvošanās rādītājs ir 99% robežās. Šis implantācijas veids ietver sekojošu protēžu fiksāciju uz implantiem, kas iepriekš implantēti kaulaudos.

Četri titāna implanti ir viegli implantējamas žokļa priekšējā daļā, un divas papildu ir novietotas sānos leņķī, lai stabilizētu struktūru košļājamajā zonā. Zobu implantācijas ar 6 implantiem priekšrocības:

 • vienmērīgs slodzes sadalījums uz visiem zobiem ērtai konstrukcijas lietošanai un augstai uzticamībai;
 • implantu iedzīvošanas rādītājs līdz 99%, pateicoties tapas ar īpašu pārklājumu izmantošanai;
 • estētisks pacientu smaids, kas ir tuvs dabiskam;
 • zobu implantācija bez osteoplastikas jebkuras pakāpes žokļa kaulaudu atrofijas gadījumā;
 • zema traumatisma un asiņošanas risks;
 • minimāls komplikāciju risks.

All-on-6 implantācija ir atzīta par vienu no labākajām ātrai zaudēto zobu atjaunošanai.

Kaulaudu pieaudzēšana

Pateicoties kaulaudu pieaudzēšanai jeb osteoplastikai, ir iespējams novērst atrofisku procesu attīstību žokļu kaulu rajonā. Šī procedūra ir paredzēta poraino kaulaudu apjoma palielināšanai, lai varētu drošāk nostiprināt tajā esošos implantus.

Starp galvenajām osteoplastikas indikācijām var minēt:

 • trauma zoba izraušanas rezultātā (tiek izņemta daļa kaula);
 • kaulu atrofija zaudētā zoba vietā;
 • iekaisums, osteomielīts;
 • jaunveidojumi vai audzēji;
 • iepriekš atgrūsts ievietotais implants.

Sinusa pacelšanas operācija

Šī pieprasītā zobārstniecības procedūra virza uz veiksmīgu implantāciju pat vissarežģītākajos gadījumos, kad kaulaudu apjoms augšžoklī ir nepietiekams. Šī procedūra ļauj sagatavot kaulu “pamatu”, kas nepieciešams drošai implantu fiksācijai.

Sinusa pacelšana (liftings) ir ķirurģiska procedūra, kas ietver kaulaudu pieaudzēšanu augšžoklī sānu zobu zonā. Šī manipulācija tiek veikta gadījumos, kad pacientam nepieciešama zobu implantācija, bet viņam trūkst molāri (lielie zobi, sākot ar ceturtajiem), un tāpēc trūkst kaulaudu implantu ievietošanai.

Atkarībā no situācijas un kaulaudu atrofijas pakāpes pieejamas divas šīs operācijas veikšanas metodes:

 • Atvērts sinusa liftings
 • Slēgts sinusa liftings

Gan pirmās, gan otrās metodes uzdevums ir pacelt augšžokļa sinusa aizmuguri un aizpildīt radušos spraugu ar kaula materiālu, kas veicinās personīgo kaulaudu veidošanos.

Atvērts sinusa liftings

Tā ir klasiskā metode, ko zobārsti izmanto visbiežāk. Visa atvērtā sinusa pacelšanas operācija notiek vietējā anestēzijā, pēc kuras augšžokļa sānu daļā tiek iegriezta smagana, sinusa zonā tā tiek atvirzīta uz sāniem un kaulā tiek izveidota ieejas atvere. Tad caur šo atveri ārsts sasniedz gļotādu, kas aptver sinusa iekšpusi, to sauc arī par Šneidera membrānu. Pēc tam, izmantojot īpašus ķirurģiskos instrumentus, zobārsts uzmanīgi, lai nepieskartos šai membrānai, paceļ sinusa gļotādu un ievieto tur kaulu materiālu. Kad procedūra ir pabeigta, brūce tiek sašūta un līdz kaulaudu pilnīgai izveidei būs jāgaida aptuveni 4-6 mēneši, tad varēs uzstādīt implantu. Daudzās situācijās atvērta sinusa pacelšana ir vienīgā metode kaulaudu palielināšanai augšžoklī.

Zobu implantācija

Slēgts sinusa liftings

Slēgtā sinusa pacelšanas tehnika ir mazāk traumatiska, jo nav nepieciešams veikt īpašus iegriezumus uz smaganām. Šīs operācijas laikā visas manipulācijas tiek veiktas caur atveri, kas paredzēta zobu implanta uzstādīšanai. Izmantojot īpašus ķirurģiskos instrumentus, ārsts paceļ Šneidera membrānu, izveido iekšpusē gaisa spilvenu, kas novērš plīsumus, un pēc tam aizpilda iegūto vietu ar kaula materiālu.

Slēgtā sinusa pacelšanas neapšaubāmā priekšrocība ir tāda, ka ir iespēja implantu uzstādīt jau tajā pašā dienā uzreiz pēc pieaudzēšanas operācijas, ja sākotnējais kaula apjoms ir bijis 3-4 mm. Turklāt, atšķirībā no atvērtā sinusa liftinga, slēgtā sinusa pacelšana praktiski neatstāj hematomas vai pietūkumu, kopumā atveseļošanās process ir daudz vieglāks un ātrāks.

Kontrindikācijas implantācijai

Absolūtās kontrindikācijas ietver:

 • asins recēšanas pataloģijas;
 • onkoloģiskās slimības;
 • alkoholisms, narkomānija;
 • autoimūnas slimības;
 • sistēmiskas saistaudu slimības (sklerodermija, dermatoze u.c.).

Ja pastāv tālāk minētās relatīvas kontrindikācijas, operācija tiek uz laiku atlikta:

 • grūtniecība, zīdīšana;
 • vecums līdz 18 gadiem;
 • slikta mutes dobuma higiēna;
 • sakodiena pataloģija;
 • alveolārā izauguma kaulaudu atrofija;
 • ilgstošs stress, organisma spēku izsīkums u.c.

REGULĀRA IMPLANTĀTU APRŪPE

Zobu implantiem, tāpat kā personīgajiem zobiem ir nepieciešama regulāra aprūpe un klīnikas apmeklējums profesionālai mutes higiēnai divas reizes gadā!

Izrunājiet zobu implantācijas iespējas ar mūsu speciālistiem. Mēs piemeklēsim optimālo metodiku un implantus, kas pilnībā jūs apmierinās estētiskā un funkcionalitātes ziņā. Zvaniet vai pierakstieties, izmantojot tiešsaistes veidlapu, un mēs ar prieku atbildēsim uz visiem jūs interesējošajiem jautājumiem.

Cenas

 • ZOBU IMPLANTĀCIJA

  • Implants Straumann SLActive

   989,90 €
  • Implants Straumann SLA

   869,90 €
  • Implants Neodent

   699,90 €
  • Implantu atsegšana un smaganu formētāja ievietošana

   169,90 €
  • Nospiedums ar silikonu/ viens žoklis ķirurģiskās gida sagatavošanai

   59,90 €
  • Viena žokļa skenējums ķirurģiskās gida sagatavošanai

   59,90 €
  • Ķirurģiskais gids segments

   289,90 €
  • Ķirurģiskais gids visa žokļa

   499,90 €
  • Ķirurģiskais gids bezzobu žokļa tūlītēja slodze

   699,90 €
  • Sinusliftings (slēgts)

   649,90 €
  • Sinusliftings (atvērts)

   1089,90 €
  • Mucoderm

   119,90 €
  • Kaula transplantācija

   1029,90 €
  • Kaula aizvietotāja ievietošana

   589,90 €
  • Kaula aizvietotāja ievietošana (lielāks daudzums)

   689,90 €
  • Kolagēna membrāna

   100,00 €
  • Fiksējošā membrāna

   549,90 €
  • Fiksēšana pina uzstādīšana

   24,90 €
  • Fiksēšana pina izņemšana

   49,90 €
  • Mīksto audu plastika (1 zobs)

   249,90 €
  • Mīksto audu plastika (vairāk 3 zobiem)

   399,90 €
  • Ķirurģiskais saliekamais gids tūlītējai slodzei, ar pagaidu protezēšanu

   1499,90 €
  • Implantu ievietošana ar tūlītēju noslogošanu + pagaidu fiksēta struktūru (All on 4)

   4190,00 €
  • Pastāvīga, fiksēta cirkonijas protēze balstīta uz 4 implantiem (All on 4)

   7490,00 €
  • Implantu ievietošana ar tūlītēju noslogošanu +pagaidu fiksēta struktūru (All on 6)

   5990,00 €
  • Pastāvīga, fiksēta cirkonijas protēze balstīta uz 6 implantiem (All on 6)

   8890,00 €
  • Vispārējā anestēzija (implantāciju operācija)

   799,00 €