Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 8:00-20:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Zobu implantācija

Zobu implantācija

ZOBU IMPLANTĀCIJA ir trūkstošā zoba atjaunošana, turklāt ne tikai trūkstošā kroņa, bet arī saknes daļas atjaunošana. Implants atkārto dabiskā zoba saknes formu un fiksējas žokļa kaulā. Zobu implantāciju šobrīd droši var nosaukt par optimālāko metodi, kas risina problēmu nevis uz laiku, bet gan pilnīgi un galīgi. Noņemamas zobu protēzes un zobu tilti ir īslaicīgs variants, jo tie nenodod košļāšanas slodzi uz kaulaudiem, kas izraisa to atrofiju, rezultātā – konstrukcijas kustīgumu, fiksācijas problēmas un lūzumu.

INOVATĪVĀS IZSTRĀDES IMPLANTĀCIJAS JOMĀ ĻAUJ ATJAUNOT ZOBUS ĪSĀ LAIKĀ

Zobu implantācijas metode pastāv jau vairāk kā pusgadsimtu. Pats vārds „implants” cēlies no jēdziena „dentālais implants” – tas ir dabiskās zoba saknes mākslīgs analogs, kas tiek veidots no cilvēka organismam bioloģiski savienojama metāla – titāna.

Pirms implantu ievietošanas nepieciešams savest mutes dobumu ideālā stāvoklī, jo baktērijas, kas atrodas zobos, jo īpaši slimos zobos un smaganās, var izraisīt brūces inficēšanos un sekojošo implantu atgrūšanu.

IMPLANTU KALPOŠANAS ILGUMS ir atkarīgs no daudziem faktoriem, starp kuriem galvenie ir ārsta rekomendāciju ievērošana un pacienta veselības stāvoklis. Dabiski, noteiktais implanta kalpošanas ilgums ir tikai aptuvens, tas var variēties uz jebkuru pusi, lielā mērā tas atkarīgs no dzīves veida un protēžu un implantu kopšanas.

ZOBU IMPLANTĀCIJAS PRIEKŠROCĪBAS

  • Augstas estētiskās īpašības: zobu implants ar uzstādītu kronīti ir lieliska alternatīva dzīviem zobiem. Atšķirt mākslīgo zobu no īstā ir praktiski neiespējami, tāpēc jūsu smaids izskatīsies dabisks un sniegbalts.
  • Pilnīga gremošanas funkcijas atjaunošana: mākslīgajiem zobiem ir sakne, kas atrodas kaulaudos, pateicoties tam zobu košļāšanas funkcija pilnībā tiek atjaunota.
  • Kaulaudi neatrofējas: pēc zoba izraušanas kaulaudi pakāpeniski atrofējas, jo uz tiem vairs nav slodzes, tie kļūst neizturīgi un ievērojami samazinās apjomā. Uzstādītie implanti spiež uz kaulu no iekšpuses, atjaunojot asinsriti to iekšienē, tāpēc kaulaudi paliek dzīvi un veseli.
  • Ilgs kalpošanas ilgums: saudzīgas kopšanas gadījumā titāna saknes jums nokalpos ne vienu vien gadu desmitu. Savukārt zobu kronīši un protēzes ar laiku, iespējams, būs jānomaina, taču tos pārlikt būs viegli un vienkārši, neskarot kaula implantu.
  • Netiek traumēti dzīvie zobi: implanti atšķirībā no visiem protēžu veidiem, nerada nepieciešamību apvīlēt līdzās esošos zobus. Vēl vairāk, tie vispār neaizskar pacienta dabiskos zobus – implantus var saudzīgi ieaudzēt pat atsevišķā zobu starpā, neskarot pārējos zobus mutes dobumā.
  • Iespēja atjaunot jebkuru zobu skaitu: implantācija ļauj nomainīt gan vienu zobu, gan arī visu žokli, turklāt uz implantiem var uzstādīt gan noņemamas protēzes, gan arī pastāvīgas.
  • Noņemamu protēžu droša fiksācija: uz implantiem var uzstādīt noņemamas zobu protēzes. Šajā gadījumā tās būs droši fiksētas mutes dobumā un pacients var nesatraukties par to, ka protēze negaidīti izkrīt no mutes dobuma, uzņemot ēdienu vai saskarsmes laikā.
  • Vienkārša kopšana: implanti ir kā parasti zobi, kuriem nepieciešama tieši tāda pati kopšana kā dabīgajiem zobiem.
  • Pilnvērtīgs dzīvo zobu aizvietojums: implanti izskatās kā īsti zobi, turklāt tie nav pakļauti baktēriju un citu mikroorganismu izraisītiem bojājumiem. Uzstādot zobu implantus, pacients uz visiem laikiem var aizmirst, kas ir kariess un citas zobu slimības.

ZOBU IMPLANTU IEAUGŠANAS UN ATGRŪŠANAS PROCENTS

Daudzi pacienti pēc vēršanās mūsu klīnikā ar jautājumiem par implantiem atzīst, ka visvairāk viņus biedē implantu atgrūšanas iespējamība. Tomēr varam apgalvot, ka implantu ieaugšana notiek 98-99% gadījumu, respektīvi, atgrūšana ir iespējama tikai 1-2% gadījumu, tas galvenokārt attiecās uz pacientiem ar hroniskām saslimšanām.

Parasti implantu ieaugšanas process ilgst ne mazāk par 3 mēnešiem. Pēc tam, kad implanti ir iedzīvojušies kaulaudos, uz tiem tiek uzlikts abatments, bet virsū – zoba kronītis vai protēze. UN ZOBS IR ATJAUNOTS!

Mūsu speciālisti