Vispārējā anestēzija
Vispārējā anestēzija
Daudzi no mums baidās apmeklēt zobārstu, taču, pateicoties moderno sāpju mazināšanas metožu attīstībai, zobu ārstēšana reti sagādā neērtības. Lai maksimāli novērstu diskomfortu sarežģītas ārstēšanas vai operatīvas palīdzības laikā, klīnikas Sky Dream Clinic speciālisti iesaka ārstēšanu vispārējā anestēzijā.
Mēs izmantojam preparātus ar augstu drošības profilu, turklāt ārstēšanas laikā, kamēr pacients atrodas vispārējā anestēzijā, izmantojam pacienta stāvokļa uzraudzības mūsdienu sistēmas. Ārstēšanas laikā, atrodoties vispārējā anestēzijā, pacients nejūt sāpes, neredz un nejūt ārsta veiktās manipulācijas. Pacienta stāvokli ārstēšanas laikā uzrauga pieredzējusi anesteziologu -reanimatologu komanda.
Kādos gadījumos ir ieteicama ārstēšana vispārējā anestēzijā?
Vispārējā anestēzija ieteicama, ja pacientam ir:
- odontofobija / dentālā fobija (paniskas bailes no zobārsta gan bērniem, gan pieaugušajiem);
- ļoti zems sāpju slieksnis;
- spēcīgi izteikts vemšanas reflekss;
- individuāla lokālās anestēzijas preparātu nepanesība un/vai alerģiskas reakcijas;
- psihiskie, garīgie traucējumi, kas neļauj ārstam izveidot kontaktu, kā arī gadījumos, kad pacients nespēj adekvāti reaģēt uz ārsta rīcību;
- liels darba apjoms vai ļoti ilga ārstēšana, piemēram, vairāku implantu uzstādīšana.
Sagatavošanās operācijai ietver:
Pirms ārstēšanas vispārējā anestēzijā pacients saņem sagatavošanās norādījumus, kā arī nepieciešama sākotnējā anesteziologa konsultācija ar fiziskā stāvokļa novērtējumu, kas ietver šādus izmeklējumus:
- pacientam pirms anestēzijas (narkozes) nepieciešams veikt ekg (bez ortostatiskā testa) derīgs 30 dienas;
- nepilna asins aina, koagulogramma (aptl, PI, INR PL);
- profila speciālista izmeklējums (ja pacientam ir kāda hroniska saslimšana) ar klīnisko izpausmju aprakstu un pašreizējā stāvokļa novērtējumu;
- ģimenes ārsta slēdziens par to, ka pacients ir gatavs ārstēšanai vispārējā anestēzijā;
- pēc visiem izmeklējumiem ir vēl viena anesteziologa konsultācija.
Ieteikumi operācijas dienā:
- obligāta prasība – neēst 8 stundas pirms vispārējās anestēzijas, drīkst dzert ūdeni, tēju bez cukura 2 stundas pirms vispārējās anestēzijas, kafiju ar pienu 4 stundas pirms operācijas; operācijas dienā nesmēķēt;
- nelietot alkoholu vismaz 48 stundas pirms operācijas;
- lietot preparātus, kurus nozīmējis anesteziologs;
- apģērbam ir jābūt brīvam un viegli atpogājamam;
- ir jābūt pavadošai personai, kas pavadīs jūs uz mājām pēc atmošanās no narkozes.
Zobu ārstēšanas posmi vispārējā anestēzijā
Iemigšana vispārējā anestēzijā
- Organismā tiek ievadīts narkozes preparāts, pacients kļūst miegains, pazūd sāpju jutība, un viņš pamazām aizmieg. Sākas atsāpināšanas stadija, kad visi refleksi joprojām ir saglabāti, pulss, spiediens un elpošana paliek gandrīz nemainīgi. Pēc dažām minūtēm, ja nepieciešams, pacients tiek iegremdēts dziļā miega stāvoklī, kura laikā var veikt operāciju.
Ārstēšana
- Ja nepieciešama dziļi bojātu cieto audu un smaganu ārstēšana, zobu ekstrakcija ar vairākām līkām saknēm un citiem sarežģītiem gadījumiem, tad nepieciešama vispārējā anestēzija.
- Visas ārstēšanas laikā pacientam līdzās atrodas anesteziologs-reanimatologs, kurš pastāvīgi uzrauga vitālos rādītājus: arteriālo asinsspiedienu, elpošanas biežumu, audu piesātinājumu ar skābekli, ķermeņa temperatūru.
Novērošana pēc vispārējās anestēzijas
- Atgūstoties no vispārējās anestēzijas, refleksi pakāpeniski sāk atjaunoties; tam nepieciešamas apmēram 5-10 minūtes. Anesteziologs uzrauga pacienta stāvokli vēl pusstundu. Pacients dodas mājās kāda pavadībā.
Ārstēšana vispārējā anestēzijā ļauj vienas vizītes laikā atrisināt maksimāli daudz stomatoloģisko problēmu. Protams, šai ārstēšanas metodei ir arī kontrindikācijas. Katrs konkrēts gadījums tiek apspriests ar ārstējošo ārstu un anesteziologu.
Kontrindikācijas
- sirds un asinsvadu sistēmas slimības hroniskā un akūtā formā;
- astma;
- cukura diabēts (obligāta konsultācija ar anesteziologu);
- elpošanas ceļu slimības akūtā stadijā;
- psihiski traucējumi akūtā stadijā;
- akūtas nervu sistēmas slimības;
- pneimonija;
- alkohola reibuma stāvoklis;
- imūndeficīta stāvokļi;
- smagas nieru un aknu slimības;
- grūtniecība.
Iespējamās sekas
Pēc manipulāciju beigām pacientam var rasties tādas komplikācijas kā murgi, halucinācijas, elpošanas traucējumi, slikta dūša un vemšana. No tiem var izvairīties, rūpīgi sagatavojot pacientu un precīzi aprēķinot medikamentu devu.
Cik maksā zobu ārstēšana vispārējā anestēzijā?
Vispārējās anestēzijas izmaksas ir atkarīgas no izvēlētā medikamenta un plānotā procedūras ilguma. To nosaka sākotnējās konsultācijas laikā pie zobārsta ārstēšanas plānošanas stadijā.
Cenas
-
VISPĀRĒJĀ ANESTĒZIJA
-
Vispārējā anestēzija, primā stunda
259,90 € -
Vispārējā anestēzija, katra nākamā stunda
159,90 €
-