Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu breketes bērniem

Zobu breketes bērniem

Zobu breketes – vai atteikties no dārgajām bērnu zobu kapēm, līdz sarunai ar ortodontu?

Zobu breketesDaudzi atceras zviedru meistara Ingmara Bergmana filmu “Rudens sonāte”, kurā, vienā no dramatiskākajām ainām, filmas varone apsūdz māti bērna psiholoģiskajās traumās, kuras tika pārciestas zobu brekešu nēsāšanas dēļ. Diemžēl bērni ar izteiktu zobu defektu tendenci ir spiesti valkāt zobu breketes, bieži vien ciešot no psiholoģiskā diskomforta.

Ko darīt vecākiem, no vienas puses - nevēloties padarīt bērnu gadus drūmus, valkājot ortodentiskās plātnes, no otras – saprotot, ka nākotnē nepareizais sakodiens radīs dēlam vai meitai vēl lielākas ciešanas.

Šobrīd zobārstniecības arsenālā ir silikona breketes. Tas ir īsts izrāviens ortodontijas jomā: caurspīdīgās kapes ir gandrīz nemanāmas, tās var uzstādīt tikai uz nepareizi augošajiem zobiem, elastīgais materiāls netraumē žokli, nerada kairinājumu, kas tiek pastāvīgi sajusts mutē. Silikona kapes ir vienkārši uzlikt un noņemt, ar to tiks galā pat desmitgadīgs bērns, bet pusaudži necietīs no ārstēšanas vizuālās puses.

Tomēr, arī silikona zobu breketēm ir divi trūkumi. Pirmais – cena. Inovatīvie caurspīdīgie materiāli ir visdārgākie. Otrais trūkums izriet no pirmā: caurspīdīgās kapes periodiski jāmaina, izgatavojot tās no jauna – pēc zobu formas un izvietojuma uz doto momentu, un tas nozīmē jaunas izmaksas.

Uzskaitītie iemesli bieži attur vecākus, kuri caurskata zobārstniecības klīniku cenrāžus. Taču – izeja ir vienmēr.

Zobārstniecības klīnikā Sky Dream Clinic pieredzējis ortodonts gaida vecākus ar jebkādiem ienākumiem – jo pēc pirmās konsultācijas var izrādīties, ka jautājuma cena nemaz nav tik liela.

Silikona kapes

Tas nozīmē, ka tikai apskates laikā ortodonts varēs konkretizēt, kāda tipa zobu breketes sniegs Jūsu bērnam optimālo efektu. Ne visi zina, ka breketes iedalās vestibulārajās un lingvālajās. Pirmajā gadījumā, konstrukcija tiek uzstādīta uz zobu rindas frontālās daļas, otrajā – uz iekšējās.

Lingvālās zobu breketes ir nemanāmas un maksā dārgāk. Taču arī šeit ir nianse – tās nevar izlabot visus defektus, vestibulāro uzliku iespējas ir plašākas.

Tātad, tikai ortodonts, apskatot bērna zobus, varēs atbildēt – vai tiešām varēs palīdzēt tikai visdārgākais variants, vai arī jāapsver cita izeja: piemēram, safīra breketes.

Lai cik dīvaini tas nebūtu, safīra breketes ir populāras pusaudžu vidū: tīneidžeri tās uzskata par rotājumu. Dārgākais variants – uzlikas uz caurspīdīga pusloka, lētākais – uz metāla.

Vēl viens brekešu atšķirību kritērijs – ligatūras vai pašregulējošās. Runa iet par stiprināšanas veidu. Pirmie ir lētāki: slēdzenītes ātri zaudē sākotnējo izskatu. Taču arī šeit ir risinājums vecākiem ar budžeta ienākumiem: var iegādāties krāsainas ligatūras sistēmas, bērniem tās patiks daudz vairāk.

Un pats galvenais. Tikai ārsts-ortodonts var atbildēt uz jautājumu – cik ilgi jūsu bērnam būs jāvalkā zobu breketes. Silikona kapes var izlabot nesarežģītus sakodiena traucējumus, tās valkā, parasti, ne pārāk ilgi. Ne pārāk ilgu valkāšanu prasīs arī izvirzītie uz priekšu ilkņi. Bet, lai novērstu nopietnus defektus, var būt nepieciešama konstrukcija no stiprāka, taču arī lētāka materiāla – piemēram no keramikas. Tas nozīmē, nevajag orientēties uz visaugstāko cenu mūsu cenrādī, vēl pirms Sky Dream Clinic apmeklēšanas!

Izvēloties kopā ar jums variantu, kurš būs optimāls bērna psiholoģiskajam komfortam un jūsu iespējām, mēs sastādīsim kontrolējošo apmeklējumu grafiku, jo zobu breketes nozīmē – periodisku korekciju.

Dalīties