Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu balināšana mājas apstākļos

Zobu balināšana mājas apstākļos

Profesionāla mutes dobuma higiēnaProfesionāla mutes dobuma higiēna – viens no pieprasītākajiem mūsdienu stomatoloģijas virzieniem. Runa iet par nesāpīgu procedūru, kurā no zobiem tiek noņemts aplikums un zobakmens.

Rīgas stomatoloģijas klīnika “Sky Dream Clinic” sniedz profilaktiskā un estētiskā virziena pakalpojumus. Šobrīd zobu aplikuma noņemšanu var paveikt ar skeilera, moderna ultraskaņas aparāta, palīdzību. Pirms zobu balināšanas notiek rūpīga zobu emaljas attīrīšana no bakteriālā nogulsnējuma.

Zobu balināšana – komplekso pasākumu noslēdzošā daļa, kura ietver mutes dobuma higiēnu. Šo procedūru mēs iesakām izmantot reizi pusgadā.

Ļoti maz cilvēku var palielīties ar to, ka nesmēķē, nelieto tēju, kafiju un visādus dzērienus, kuru sastāvā ir krāsvielas un aromatizētāji. Pieķeršanās produktiem, kuri satur krāsojošos pigmentus, padara emalju tumšāku.

Kopējās zobu higiēnas ignorēšana noved pie smaganu asiņošanas un iekaisuma, nepatīkamas smakas no mutes dobuma, kurš liecina par agro kariesa perēkļu esamību, kuņģa-zarnu trakta bakteriālo bojājumu attīstību. Pievienojam šeit estētisko momentu – zobi kļūst dzeltenāki un tumšāki.

Balti zobi – ikviena sapnis, taču pat tam cilvēkam, kura zobu krāsa nav tā labākā, Rīgas stomatoloģija “Sky Dream Clinic” palīdzēs atgūt to dabīgo krāsu, kas ir īpaši svarīgi, ja ir paredzēta plānveida ārstēšana ar plombes, kapes un protēzes krāsas izvēli.

Profesionāla zobu balināšana mājās un klīnikā

Kā un kur izbalināt zobus? Rīgas stomatoloģija “Sky Dream Clinic” piedāvā divus variantus: lāzera balināšanu vai mājas procedūru kursu, izmantojot ar gēlu pildītas kapes.

Lāzera balināšana ietver speciālā gēla uzklāšanu uz zobu priekšējās virsmas, ar sekojošu lāzera impulsa iedarbību uz katru elementu. Pateicoties gēla īpašībām akumulēt gaismu, lāzera stars sadalās uz balinošajām daļiņām. Seansa laikā no 40 minūtēm līdz stundai ir iespējams zobus izbalināt par 5 līdz 9 toņiem.

Ja lāzera iedarbība kaut kādu iemeslu dēļ Jums nav piemērota, noderēs variants – balināšana mājas apstākļos ar kapes palīdzību. Par “mājas apstākļos”, ārstēšanu var saukt nosacīti: runa iet par mūsu klīnikas stomatologa konsultāciju, kurš, apsekojot mutes dobuma stāvokli un nosakot iespējamo alerģisko reakciju, izvēlēsies kapes ar to vai citu balinošo pildījumu, noteiks kapes nēsāšanas shēmu un ilgumu, apmācīs  mutes dobuma higiēnai.

Kā izbalināt zobus ar kapes palīdzību

Caurspīdīgās kapes

Caurspīdīgās kapes no elastīga inovatīva polimēru materiāla – tās ir anatomiskās tvertnes, sava veida uzmavas, kuras uzvelk uz žokļa. Kape cieši piespiežas pie zobiem, nerada traucējumus artikulācijai, vienmērīgi izbalina katra zoba virsmu.

Kapes sistēma ar balinošo pildījumu tiek izgatavota klīnikas laboratorijā pēc individuāla mēra. Šāds variants ir lētāks par lāzera balināšanu, neprasa biežus klīnikas apmeklējumus. Kapes ir vizuāli neitrālas, tās var nēsāt neredzami apkārtējiem, uzvilkt vajadzīgajā laika posmā darbavietā.

Ja stomatologa nozīmētais gēls nav devis vēlamo rezultātu vai izraisījis alerģisko reakciju, pildījuma sastāvu var nomainīt.

Kapes valkāšanas procesā emalja izbalinās zoba iekšējās un ārējās malas, apmali un starpzobu telpu.

Kapes nēsāšanas procesā ir vairāki ierobežojumi:

  • Uzvelkot kapes, nedrīkst dziedāt, kliegt, emocionāli runāt un skaļi smieties: kapes var nokrist.
  • Kapēs nedrīkst smēķēt, dzert tēju, kafiju, aukstus dzērienus ar krāsvielām.

Vienīgais kapes, kura piepildīta ar gēlu, trūkums: stomatoloģiskais sastāvs balina tikai dabīgo emalju. Ja Jums ir daudzas plombes, kuru krāsa pēc ārstēšanas rezultātiem Jūs uztrauks, tās būs jānomaina.

Kā valkāt kapes

Pirms uzvilkt kapes, nepieciešams izmantot zobu suku un pastu, ja nepieciešams – zobu diegu.

Atkarībā no stomatologa nozīmējuma un kapes cenas – Jums jāsaņem jau piepildītas kapes – vai arī jāpiepilda tās patstāvīgi.

Kapes uzvilkšanas algoritms:

  • Paturēt kapes dažas minūtes karstā ūdenī, lai tās kļūst mīkstākas un palielinātos apjomā.
  • Cieši pielikt pie zobu virsmas.
  • Sakost žokļus, izplešot kapes uz abām pusēm.
  • Noņemt, piepildīt ar gēlu, atkal uzvilkt balināšanai.
  • Gēla atlikumus novākt ar salveti.

Cik ilgi kapēm jābūt uzvilktām, noteiks stomatologs. Papildus individuālajām īpatnībām, nozīme ir arī ārstnieciskās ierīces modelim. Ārstnieciskā kursa ilgumu nozīmēs konsultācijas laikā.

Dalīties