Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Zobu balināšana ar lāzeru

Zobu balināšana ar lāzeru

Zobu balināšana ar lāzeru ir balstīta uz lāzera spēju sadalīt pigmentus. Procedūras ietvaros uz zobu priekšējās virsmas tiek uzklāts speciāls gēls, sekojoši atsevišķi apstarojot katru zobu. Gēls akumulē lāzera gaismu un sadalās daļiņās, kas balina zobu emalju. Balināšana ar lāzeru tiek uzskatīta par nekaitīgu, tā neizraisa nekādas sāpju sajūtas.

Zobu balināšana ar lāzeru ir profesionāla estētiska procedūra, kas tiek izmantota, lai atjaunotu zobu emaljas baltumu zobu krāsas izmaiņu gadījumos. Zobu balināšana ar lāzeru nemaina mutes dobuma pH, nebojā zobu emalju un dentīnu, kā arī agrāk ievietotās plombas. Izmantojot balināšanu ar lāzeru, zobi kļūst gaišāki vidēji par 5-8 un vairāk toņiem.

Balinšānas procedūra tiek veikta izmantojot lāzeru "Doctor Smile". Pielietojuma daudzveidīgums:

„Doctor Smile” līnijas diožu lāzeri ir radīti speciāli izmantošanai dažādās stomatoloģijas jomās: endodontijā, parodontoloģijā, zobu un smaganu konservatīvai un ķirurģiskai terapijai.

Griezuma precizitāte, spēja apturēt asiņošanu, operējamās zonas sterilizācija – visas šīs lāzeru iespējas padara tos par labākajiem instrumentiem visdažādāko operāciju un procedūru veikšanai. Šīs līnijas ierīču daudzveidība ļauj tās izmantot kā alternatīvu tradicionālajām metodēm. Tā, piemēram, viens speciāls uzgalis, kas pievienots ierīcēm, sniedz iespēju veikt atsāpināšanu un balināt zobu emaljas virsmu.

Balināšanas princips ar lāzeru: fotoķīmiskās reakcijas gaitā izdalās atomārais skābeklis, kurš šķīdina pigmentus zobu audos un veicina zobu balināšanu. Bez balinošā efekta, kas tiek sasniegts, izmantojot balināšanu ar lāzeri, tiek paaugstināts arī zobu emaljas blīvums aptuveni par 37%, kā arī tiek veikta zobu baktericīdā apstrāde, kas iznīcina kariesu izraisošās baktērijas.

Kad iesaka veikt zobu balināšanu ar lāzeru?

Balināšanas procedūra ar lāzeru var tikt veikta, ja ir novērojamas zobu vecuma izmaiņas, parādījušies tumši plankumi. Zobu audi var mainīt savu krāsu daudzu iemeslu dēļ: mākslīgās krāsvielas saturošu produktu lietošana, smēķēšana, medikamentu lietošana u.c. Izmantojot zobu balināšanu ar lāzeru, var likvidēt noturīgu pigmentu viena seansa laikā.

Zobu balināšana ar lāzeru netiek veikta tādos gadījumos, ka: zobu hiperestēzija, balinošā preparāta komponentu nepanesības dēļ, sakņu atsegšanās, kariess ar sarežģījumiem, parodontīts, smaganu recesija, stomatīts, gingivīts, zobu ar šķeltnēm un plaisām, venīru (luminīru) esamība uz zobiem, nenoņemamu ortodontisko konstrukciju (brekešu) gadījumā. Ja ir plombas vai kronīši uz centrālajiem zobiem, pēc balināšanas ar lāzeru tie nekļuva gaišāki un manāmi izceļas uz emaljas gaišā fona. Šajā gadījumā būs jānomaina plombas, pieskaņojot tās jaunajai zobu krāsai.

Zobu balināšanas procedūras gaita ar lāzeru

Pirms zobu balināšanas procedūras ar lāzeru stomatologs sniedz konsultāciju, tiek veikta profesionāla mutes dobuma higiēna un kariesa ārstēšana. Paaugstināta zobu jūtīguma gadījumā iespējams veikt dziļu emaljas fluorizāciju.

Zobu balināšanas procedūra ar lāzeru tiek īstenota vairākos posmos. Sākumā tiek veikta zobu tīrīšana ar ultraskaņu un aplikuma noņemšana. Lai izolētu zobus no smaganām tiek uzlikts koferdams, mutes dobuma nosusināšanai ievieto vates tamponus, zobi un smaganas tiek nožāvēti ar gaisa strūklu. Tāpat tiek uzliktas aizsargbrilles pacienta acu aizsardzībai. Ar birstīti zobus pēc kārtas pārklāj ar speciālu sastāvu, kas satur ūdeņraža pārskābi vai karbomīdu, pēc tam tādā pat secībā tos apstrādā ar lāzeru pa 30 sekundēm katru. Balinošajam gēlam uz zobiem ir jāatrodas ne ilgāk par 10 minūtēm.

Iedarbojoties ar lāzeru, notiek atomārā skābekļa atbrīvošanās, kas iekļūst dziļi emaljā, tas oksidē virsējo un dziļo pigmentāciju. Zobu balināšanas procedūras noslēgumā gēla atlikumi tiek noņemti ar vates rullīšiem, zobi tiek rūpīgi noskaloti un nožāvēti. Pēc tam zobi tiek apstrādāti ar fluoru saturošu gēlu.

Pēc zobu balināšanas ar lāzeru procedūras beigām tiek pārbaudīta un salīdzināta emaljas krāsa, nepieciešamības gadījumā tiek veiktas izlases aplikācijas atsevišķiem zobiem vai ierobežotām virsmām, lai izlīdzinātu toni.

Visa zobu balināšanas procedūra ar lāzeru ilgst aptuveni 30-40 minūtes.

Rekomendācijas pēc zobu balināšanas ar lāzeru

Divas diennaktis pēc zobu balināšanas ar lāzeru procedūras ieteicams atturēties vai ierobežot krāsojošas pārtikas lietošanu – melno tēju, kafiju, sarkanvīnu, šokolādi u.c., kā arī nesmēķēt. Ja attīstās zobu jūtīgums, izmantot zobu pastas jūtīgiem zobiem.

Zobu balināšanas procedūras laikā sasniegtā rezultāta saglabāšanās ilgums ir atkarīgs no sekojošās mutes dobuma higiēnas ievērošanas – gan personīgās, gan arī profesionālās. Lai saglabātu zobu krāsu, ieteicams periodiski lietot balinošas pastas, veikt zobu aplikuma noņemšanu ar Air-Flow aparātu pie stomatologa.

Zobu balināšanas riski ar lāzeru

Zobu balināšanas tehnoloģija ar lāzeru ir droša. Procedūras procesā var rasties nepatīkama durstoša sajūta, taču tā neapdraud emaljas veselumu. Ja balināšanas procedūra ir pareizi plānota, var izvairīties no hiperjūtīguma vai ievērojami samazināt tā izteiktības pakāpi.

Zobu balināšana procedūra ar lāzeru nav ieteicama grūtniecēm, personām, kas jaunākas par 18 gadiem, jo viņiem emalja vēl nav pilnīgi izveidojusies, kā arī cukura diabēta un vairogdziedzera saslimšanu gadījumā.

Mūsu speciālisti