Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu balināšana ar lāzeru

Zobu balināšana ar lāzeru

Zobu balināšana ar lāzeru

Inovatīva ārstēšanas pieeja zobārstniecībāZobu balināšana ar lāzeru ir balstīta uz lāzera spēju sadalīt pigmentus. Procedūras ietvaros uz zobu priekšējās virsmas tiek uzklāts speciāls gels, sekojoši atsevišķi apstarojot katru zobu. Gels akumulē lāzera gaismu un sadalās daļiņās, kas balina zobu emalju. Zobi kļūst gaišāki vidēji par 5-8 toņiem.

Ja ir plombas vai kronīši uz centrālajiem zobiem, pēc balināšanas ar lāzeru tie nekļuva gaišāki un manāmi izceļas uz emaljas gaišā fona. Šajā gadījumā būs jānomaina plombas, pieskaņojot tās jaunajai zobu krāsai.

 

Kad iesaka veikt zobu balināšanu ar lāzeru?

Zobu kopšanas noteikumiBalināšanas procedūra ar lāzeru var tikt veikta, ja ir novērojamas zobu vecuma izmaiņas, parādījušies tumši plankumi. Zobu audi var mainīt savu krāsu daudzu iemeslu dēļ: mākslīgās krāsvielas saturošu produktu lietošana, smēķēšana, medikamentu lietošana u.c. Izmantojot zobu balināšanu ar lāzeru, var likvidēt noturīgu pigmentu viena seansa laikā.

 

Zobu balināšanas procedūras gaita ar lāzeru

Pirms zobu balināšanas procedūras ar lāzeru mūsu speciālisti sniedz konsultāciju, tiek veikta profesionāla mutes dobuma higiēna un kariesa ārstēšana. Paaugstināta zobu jūtīguma gadījumā iespējams veikt dziļu emaljas fluorizāciju.

Visa zobu balināšanas procedūra ar lāzeru ilgst aptuveni 40-60 minūtes.

 

Rekomendācijas pēc zobu balināšanas ar lāzeru

Divas diennaktis pēc zobu balināšanas ar lāzeru procedūras ieteicams atturēties vai ierobežot krāsojošas pārtikas lietošanu – melno tēju, kafiju, sarkanvīnu, šokolādi u.c., kā arī nesmēķēt. Ja attīstās zobu jūtīgums, izmantot zobu pastas jūtīgiem zobiem.

Zobu balināšana procedūra ar lāzeru nav ieteicama grūtniecēm, personām, kas jaunākas par 18 gadiem, jo viņiem emalja vēl nav pilnīgi izveidojusies, kā arī cukura diabēta un vairogdziedzera saslimšanu gadījumā!