Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu balināšana grūtniecības laikā

Zobu balināšana grūtniecības laikā

Ikviena sieviete, neatkarīgi no vecuma, sociālā stāvokļa un pat gadalaika, vēlās izskatīties pievilcīgi. Žilbinoši balts smaids – viena no neatņemamajām sievietes pievilcības sastāvdaļām. Grūtniecības laikā, zobi, tāpat kā viss organisms, saņem ļoti lielu slodzi. Kalcija un citu minerālu trūkums noved pie tā, ka daudzām grūtniecēm bojājas zobi, bet emalja kļūst tumšāka. Tieši tāpēc uz mūsu stomatoloģijas klīniku Sky Dream Clinic grūtnieces nāk ar jautājumu: vai ir iespējama zobu balināšana grūtniecības laikā?

Zobu balināšana grūtniecēm – ko saka zobārsti?

Balināšanas sistēmu izmantošanas rekomendācijās grūtniecība un zīdīšana norādītas kā kontrindikācijas. Taču jāņem vērā, ka pati par sevi grūtniecība nevar būt pilnvērtīga kontrindikācija zobu balināšanai un zobārsti to attiecina pie relatīvām kontrindikācijām. Kāpēc tad nav pilnīga aizlieguma? Tāpēc, ka šāda procedūra nevar kaitēt nedz topošajai māmiņai, nedz arī vēl nedzimušajam bērnam. Vienkārši jāizvēlas tās metodikas, kuras radīs minimālu problēmu daudzumu grūtniecei. Rīgas zobārstniecība piedāvā labākos zobu emaljas krāsas atjaunošanas variantus.

Kā darbojas zobu balināšanas sistēmas

Balināšanas metodiku nozīme, kā mājas, tā arī profesionālo, kuras veic stomatoloģijas klīnika, ir novest pie šāda rezultāta: emaljas balināšanas iedarbība notiek tādu vielu ietekmē, kuras sadaloties izstrādā skābekli. Šīs vielas sadalās lāzera, gaismas lampu vai reaģentu iedarbības rezultātā. Skābeklis oksidē zoba pigmentētos iecirkņus, padarot tos gaišākus. Kā galvenās iedarbības vielas profesionālajās balināšanas sistēmās ir:

  • Ūdeņraža pārskābe.
  • Karbamīda pārskābe.
  • Nātrija perborāts.

Izmantot metodikas uz karbamīda pārskābes pamata, grūtniecēm neiesaka. Šī viela var negatīvi ietekmēt mīkstos audus, ja to pilnvērtīgi neizolē veicot procedūru. Daudzām grūtniecēm uz hormonālo izmaiņu fona veidojas paaugstināta tieksme gingivīta attīstībai – smaganu audu iekaisuma slimībai. Karbamīda pārskābes nokļūšana uz smaganām var pastiprināt kairinājumu, smaganu irdenumu un asiņošanu.

Rīgas zobārstniecība izmanto vissaudzējošāko variantu – izmantojot ūdeņraža pārskābi. Turklāt dažādās sistēmās koncentrācija var sasniegt no 15 līdz 30 procentiem. Jo augstāka koncentrācija – jo ātrāks un efektīvāks ir rezultāts, emalju var izbalināt par 5-8 toņiem. Un otrādi – mazās koncentrācijās var saudzējoši iedarboties uz zoba audiem, bet emaljas krāsa būs gaišāka par 2-3 toņiem, kas jau skaitās pozitīvs rezultāts.

Profesionāla tīrīšana vai zobu balināšana – ko izvēlēties grūtniecības laikā?

Emalja grūtniecības laikā kļūst jūtīga. Pat pēc procedūras ar mazu ūdeņraža pārskābes koncentrāciju, ko profesionāli veiks stomatoloģijas klīnika, turpmāk var parādīties reakcija uz aukstumu, siltumu, saldiem vai skābiem produktiem. Turklāt, plombas var kļūt vizuāli pamanāmas, kuras ir izvietotas zobu balināšanas zonās, kam papildus būs vajadzīgs zobārsts.

Tieši tāpēc, Rīgas zobārstniecība Sky Dream Clinic piedāvā tām sievietēm, kuras gaida ģimenes pieaugumu, veikt šajā delikātajā periodā profesionālu zobu emaljas tīrīšanu. Un kad mazulis parādīsies pasaulē un pabeigsiet zīdīšanu, mēs noteikti gaidām Jūs mūsu klīnikā uz zobu balināšanu ar lāzera izmantošanas metodi.

Dalīties