Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Mīti par vispārējo anestēziju

Mīti par vispārējo anestēziju

Mūsdienās arvien vairāk pieaugušo izvēlas veikt zobu labošanu vispārējā anestēzijā. Šodien vispārējo anestēziju izmanto gandrīz visās nopietnās ķirurģiskās procedūrās, taču tā izraisa bažas daudziem pacientiem. Tagad šis maldīgais uzskats, ka vispārējā anestēzija samazina dzīves ilgumu, jau ir palicis pagātnē, kad šim nolūkam tika izmantots hloroforma un dietilspirta maisījums. Abas šīs sastāvdaļas ļoti negatīvi ietekmēja daudzus orgānus – aknas, plaušas un sirdi. Taču mūsdienu vispārējās anestēzijas šķīdumi nesatur šādas kaitīgās vielas, tāpēc tie nevar izraisīt klienta veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Daudzi cilvēki maldīgi uzskata, ka vispārējā anestēzija izraisa halucinācijas. Nav ticamu datu par to, ka pacients var redzēt operācijas gaitu vai ceļot miegā. Visticamāk, šis mīts radās, sakarā ar plašsaziņas līdzekļu izdomājumiem vai viegli iespaidojamu cilvēku atsauksmēm, kuri gaidīja tieši šādu efektu pirms vispārējās anestēzijas. Faktiski vispārējā anestēzija vienkārši izraisa dziļu miegu, neietekmējot apziņas izmaiņas. Tagad arvien biežāk tiek izmantota zobu labošana pilnā vispārējā anestēzijā pieaugušajiem.

Zobu labošana pilnā vispārējā anestēzijā

Zobu labošanu pilnā vispārējā anestēzijā var veikt gadījumos, ja pacientam ir bailes vai satraukums par gaidāmajām zobārstniecības procedūrām, ir augsta sāpju jutība vai ierobežotas spējas sadarboties ārstēšanas laikā. Šādu ārstēšana tiek veikta ar anesteziologa palīdzību, kurš izmanto noteiktas zāles, lai pacientam izraisītu miega vai sedācijas stāvokli. Tas ļauj pacientam palikt pie samaņas, bet būt pilnībā atslābināties un nejust sāpes vai diskomfortu.

Zobu labošanas priekšrocības, veicot to pilnā vispārējā anestēzijā:

  • Paaugstināts komforta līmenis: pacients nejūt sāpes vai diskomforta sajūtu manipulāciju laikā.
  • Pacients var vieglāk sadarboties ar zobārstu, tādējādi ļaujot viņam veikt grūtākas vai ilgstošākas procedūras.
  • Saīsināts procedūras veikšanas laiks: pateicoties pacienta atslābinātajam stāvoklim, zobārsts var veikt procedūru maksimāli ātri.
  • Trauksmes mazināšana: pacienti, kuri baidās no zobārstniecības procedūrām, saņem nepieciešamo ārstēšanu bez lieka stresa un uztraukuma.

Ja Jūs ieinteresēja zobu labošana vispārējā anestēzijā, tad, lūdzu, vērsieties pie zobārsta, lai apspriestu savu situāciju un, ja nepieciešams, noskaidrotu, vai šis variants ir Jums piemērots.

Dalīties