Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu protēžu veidi – kādas zobu protēzes vislabāk izvēlēties

Zobu protēžu veidi – kādas zobu protēzes vislabāk izvēlēties

Parādoties implantiem zobu protezēšana sasniedza jaunu līmeni. Visi klasiskajai zobu protezēšanai raksturīgie trūkumi tagad ir palikuši pagātnē. Tā vietā, lai balstītos uz blakus esošajiem veseliem zobiem, implanti tiek ievietoti tieši žokļa kaulā. Tas izslēdz nepieciešamību veikt zobu slīpēšanu, kā arī nav jāizņem nervus no veseliem zobiem. Implantācijā liela nozīme ir estētikai. Izmantojot implantus, ārsti var izveidot zobus, kas izskatās un funkcionē gandrīz tāpat kā dabīgie zobi. Tas tiek panākts, pateicoties īpašu keramikas kroņu izmantošanai, kas precīzi atdarina dabisko zobu formu, krāsu un tekstūru.

Implantācija ļauj atjaunot zobu un žokļa aparāta fizioloģiskos procesus. Implanti cieši pieguļ žokļa kaulam un stimulē tā augšanu un atjaunošanos. Tas palīdz saglabāt žokļa dabisko formu un apjomu. Vēl tas novērš patoloģiskas izmaiņas apkārtējos audos.

Zobu protēzes, kuru pamatā ir implanti, daudzos parametros ir pārākas par klasiskajām protēzēm. Implanti ne tikai nodrošina konstrukcijas izturību un drošību, bet arī uzskatāmi demonstrē estētisku un funkcionālu rezultātu. Konstrukcijas palīdz saglabāt zobu un žokļa aparāta veselību, kā arī to dabisko stāvokli.

Zobu protēžu veidi

Karam zobu protēžu veidam ir atšķirīga funkcionalitāte, izgatavošanas materiāls, kā arī piestiprināšanas metode. Piedāvājam iepazīties ar dažām no populārākajām protēzēm:

  • Pilnībā izņemamas zobu protēzes - protēzes aizvieto visus zobus augšējā un apakšējā žoklī. Tās ir ērti lietojamas, jo tīrīšanas laikā tās var izņemt un pēc tam ielikt atpakaļ.
  • Daļēji izņemamas zobu protēzes tiek izmantotas, ja trūkst vairāki zobi, taču joprojām ir arī veseli zobi. Tās tiek piestiprinātas pie atlikušajiem zobiem, izmantojot īpašus stiprinājumus.
  • Fiksētās zobu protēzes - kroņi vai tilti, kas tiek droši piestiprināti pie atlikušajiem zobiem vai implantiem. Tās nevar patstāvīgi izņemt, jo tās kalpo kā stabils un drošs veids zaudēto zobu aizstāšanai.
  • Implanti - drošs zobu aizstāšanas veids. Tie tiek ievietoti žokļa kaulā un kalpo par pamatu kroņu vai tiltu uzstādīšanai. Šāda konstrukcija nodrošina funkcionalitāti un dabisku izskatu.

Izvēloties piemērotu zobu protēžu veidu, ieteicams konsultēties ar zobārstu, kurš veiks apskati, lai novērtētu zobu un žokļa stāvokli.

Dalīties