Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu protezēšanas veidi un kā izvēlēties sev piemērotāko variantu

Zobu protezēšanas veidi un kā izvēlēties sev piemērotāko variantu

Zobu protezēšana – tās ir dažādas zobu atjaunošanas metodes ar protēzes palīdzību. Tā ir medicīniskā procedūra, kuras laikā trūkstošos zobus aizstāj ar protēzēm. Šī procedūra ietver kronīšu, tiltiņu, daļēji vai pilnīgi izņemamu protēžu uzstādīšanu. Zobu protezēšana palīdz atjaunot Jūsu smaida funkcionalitāti un estētisko skaistumu. Zobu protēzes atjauno sakodiena un košļāšanas funkcijas, kā arī uzlabo Jūsu smaida izskatu. Zobu tilti novērš blakus esošo zobu pārvietošanos, uzlabo izrunu un aizsargā atlikušos zobus no nodilšanas.

Protēžu veidi

    1. Zobu kronīši un tiltiņi: tās ir protēzes, kas tiek uzvilktas pa virsu esošajam zobam vai tiek izmantotas, lai aizstātu trūkstošos zobus. Konstrukcijas tiek uzstādītas pa virsu bojātiem zobiem, lai tos atjaunotu un nostiprinātu. Šīs konstrukcijas palīdz uzlabot zobu izskatu un aizsargā no turpmākajiem bojājumiem. Tiltiņi kalpo no 5 līdz 15 gadiem.

    2. Zobu implantu protezēšana: šī ir metode paredz trūkstošo zobu vienību aizstāšanu, izmantojot implantētas mākslīgās saknes. Implanti ļauj aizstāt trūkstošos zobus, tādējādi uzlabojot smaida un sejas izskatu. Šīs konstrukcijas atgādina dabiskos zobus un nodrošina labas košļāšanas funkcijas, runas spējas un komfortu ēšanas laikā. Pareizi kopjot implantus, tos var lietot ilgstoši, dažreiz pat visu mūžu.

    3. Izņemamas protēzes: tās ir protēzes, kuras var izņemt un uzlikt pēc pacienta pieprasījuma, ar tām var aizstāt vairākus vai visus zobus.

    4. Protezēšana ar abutmentu: tā ir metode, kas ļauj protēzi piestiprināt tieši pie zoba vai implanta, izmantojot īpašu stiprinājumu.

    5. Venīri: plānas, no keramikas vai kompozītmateriāliem izgatavotas plāksnes, kas tiek piestiprinātas pie zobu priekšējām virsmām, lai uzlabotu to izskatu.

Šīs ir tikai dažas no zobu protezēšanas metodēm, kur katrai no tām ir savas īpašības un mērķis atkarībā no zobu stāvokļa un pacienta vēlmēm. Izvēloties zobu protēzes, svarīgi vispirms konsultēties ar savu zobārstu. Viņš palīdzēs noteikt, kādas zobu ir piemērotas tieši Jums, ņemot vērā Jūsu mutes dobuma stāvokli un citas individuālās īpašības. Vēl liela nozīme ir materiālam, no kura izgatavotas protēzes, kā arī ne mazāk svarīgs ir komforts un protēžu izturība. Neaizmirstiet regulāri apmeklēt zobārstu, lai veiktu profesionālu protēžu kopšanu.

Dalīties