Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu protezēšanas metodes

Zobu protezēšanas metodes

Klasiskās protezēšanas atšķirības no implantācijas

Galvenās klasiskās zobu protezēšanas atšķirības no implantācijas:

  1. Pirmajā gadījumā protēzes tiek piestiprinātas blakus esošajiem veseliem zobiem, kuri šai nolūkā tiek apvirpoti, no tiem tiek izņemts nervs. Bez balsta uzstādīt tiltveida protēzi nav iespējams.
  2. Otrajā gadījumā protēzes tiek uzstādītas uz īpašām tapām.
  3. Implanti ir drošāki, nekā protezētie zobi – tie ilgāk kalpo (minimāli 10 gadus).

Implantācijas ietvaros žoklī tiek iestiprināts stienis. Pēc tā, kad organisms to ir pilnībā pieņēmis, uz tā tiek nostiprināts zoba kronītis. Attiecīgi, blakus esošā zobu rinda netiek aizskarta.

Zobu protezēšana

Implanti nav atšķirami no īstajiem zobiem. Ārēji tie izskatās tāpat un izpilda tādas pašas funkcijas.

Zobu implantācijas īpašības

Implantācija ir izdevīgāka salīdzinājumā ar zobu protezēšanu. Izņemot iepriekš uzskaitītās priekšrocības, ir arī citas. Piemēram, ar implantu uzstādīšanu var kompensēt jebkura zobu skaita neesamību. Savukārt ar tiltveida protēzes palīdzību var kompensēt tikai trīs zobus.

Tiltveida protēzēm ir nepieciešama delikāta izturēšanās. Pamata noslodzei ir jābūt uz blakus esošajiem balsta zobiem. Viena neveikla kustība, piemēram, kodiens ābolā — un «tilts» var tiks sabojāts. Implanti lieliski iztur dabīgu noslodzi — drīkst ēst ne tikai ābolus, bet arī grauzt riekstus.

Implantiem nav nepieciešama sevišķa kopšana. Nekādas speciālās pastas un birstes nebūs vajadzīgas.

Galvenais klasiskās protezēšanas mīnuss — piedalās blakus esošie zobi. Tie tiek apvirpoti, no tiem tiek izņemti nervi un pulpa. Kas nozīmē, ka šie zobi vairs nesaņems minerālās vielas, kļūstot trausli un, dabīgi, laika gaitā sabrūk. To veicina arī paaugstināta slodze — zobu protēzes pārslogot nedrīkst.

Svarīgi ir apzināties, ka klasiskā protezēšana neaptur kaulu audu atrofiju. Atrofija izraisa sejas ovāla izmaiņas, grumbu veidošanos, košļāšanas funkcijas samazināšanos. Galu galā viss beidzas ar kuņģa saslimšanām.

Zobārstniecība Sky Dream Clinic piedāvā pilnu zobu implantāciju. Mēs tiekam galā pat ar vissarežģītākajiem gadījumiem. Ja jums ir jautājumi vai arī jums ir nepieciešama speciālista konsultācija, jūs varat saņemt atbildes šeit. Mēs atbildēsim uz visiem jūsu jautājumiem!

Dalīties