Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobu plates: kas tas ir, kā tās darbojas un kādas priekšrocības tām ir

Zobu plates: kas tas ir, kā tās darbojas un kādas priekšrocības tām ir

Zobu plates – ortodontiskā ierīce, kas paredzēta žokļa defektu korekcijai. Šādas konstrukcijas ir efektīvas pacientiem vecumā no 5 līdz 13 gadiem: līdz pastāvīgā sakodiena izveidei.

Konstrukcijas īpašības

Plāksne izgatavota no polimēru pamatnes, kas nostiprināta ar skrūvēm un stieplēm: materiāli ir hipoalerģiski un droši. Iedarbība uz žokļa aparātu ir saistīta ar spiedienu, kuru rada metāla sastāvdaļas.

Plāksnes pamatne var pilnībā vai daļēji nosegt aukslējas un smaganas: izvēle ir atkarīga no konkrētā gadījuma sarežģītības līmeņa, kā arī no ārstēšanas plāna.

Plašu veidi

Pirms ārstēšanas uzsākšanas ortodonts pārbauda un diagnosticē bērna dentoalveolārā aparāta stāvokli. Pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, tiek sastādīts ārstēšanas plāns un izvēlētas efektīvas zobu plates.

Ortodontiskās ierīces iedala grupās atkarībā no mērķa un darbības mehānisma:

  • Ar regulējamām skrūvēm. Konstrukcija tiek fiksēta tikai uz vienas zobu rindas, lai koriģētu atsevišķu zobu vienību stāvokli.
  • Ar vestibulāro loku. Kombinētās iedarbības aparāts novērš zobu protrūziju.
  • Ar pirkstveida izaugumu. To izmanto, lai kontrolētu vienību augšanu ar aktīvo stūmēju, augšējo priekšzobu izlīdzināšanai.
  • Noņemams Andrezena-Goipla aktivators labo sakodiena defektus.
  • Brukla aparāts koriģē meziālo oklūziju.
  • Frenkeļa funkciju regulators mazina muskuļu sasprindzinājumu, koriģē sakodienu un normalizē žokļa augšanu.

Par galvenajām indikācijām ortodontisko plākšņu uzstādīšanai varam uzskatīt nepieciešamību koriģēt žokļu formu, kontrolēt augšanas procesu, samazināt vai palielināt aukslēju izmērus un sagatavoties ārstēšanai ar brekešu palīdzību.

Plašu priekšrocības

Pieņemot lēmumu uzsākt ortodontisko ārstēšanu, izmantojot plates, mazā pacienta vecākiem jāpievērš uzmanību šīs metodes priekšrocībām:

  • Pieņemamas izmaksas. Plākšņu izgatavošana un uzstādīšana izmaksās mazāk, nekā ārstēšana ar breketu sistēmas palīdzību.
  • Efektivitāte. Atkarībā no klīniskā gadījuma sarežģītības pakāpes šādas ierīces valkāšanas laiks svārstās no 6 līdz 24 mēnešiem.
  • Komfortabla lietošana. Plates nerada neērtības, neizraisa sāpes un alerģiskas reakcijas.

Turklāt zobu plati var noņemt, lai veiktu higiēniskās procedūras.

Zobārstniecības klīnikā "Sky Dream Clinic" pieņemšanu veic kvalificēti ortodonti. Pirms ārstēšanas uzsākšanas tiek veikta kompleksa mutes dobuma diagnostika, bet nepieciešamības gadījumā tiks noteikti papildus izmeklējumi.

Uzdot interesējošos jautājumus un pierakstīties uz vizīti pie ortodonta Rīgas zobārstniecībā var šeit. Menedžeris palīdzēs izvēlēties ērtu apmeklējuma laiku.

Dalīties