Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zobārstniecība Rīgā: vai gudrības zobs ir jāizrauj?

Zobārstniecība Rīgā: vai gudrības zobs ir jāizrauj?

Gudrības zobs tiek saukts arī par “astotnieku” ir vistālākais zobu rindā. Mūsdienīgā zobārstniecība Rīgā uzskata, ka tas nepilda svarīgas funkcijas. Un, ja ņem vērā, ka ar to saistīti dažādi sarežģījumi, visbiežākā rekomendācija ir šāda zoba izraušana. Dažiem cilvēkiem “astotnieks” neizaug un nerada problēmas. Pretējā gadījumā, nepieciešams zobārsts, lai sniegtu konsultāciju.

Problēmas, kuras rodas “astotniekam” augot

Trešie molāri visbiežāk sāk augt vecumā no 17-30 gadiem. Kad gudrības zobs nāk ārā no smaganas, rodas dažādas problēmas, kuras saistītas ar nepareizu augšanu vai zobu bojāšanos. Noteikt problēmas esamību un diagnozi, var uz zoba rentgenuzņēmuma pamata:

  • Zobi noformējušies, taču nav iznākuši caur smaganu.
  • Nepareiza augšana, horizontāls izvietojums, spiediens uz blakus zobiem, sāpīgums.
  • Smaganas kapuces veidošanās ( zem tās uzkrājas baktērijas, iespējama iekaisuma attīstība).
  • Gļotādas traumēšana.
  • Vietas trūkums zobu rindā.
  • Augšanas laikā veidojas kariess (to ir grūti ārstēt, jo zobs atrodas tālu).

Trešais molārs noteikti ir jāizrauj breketes sistēmas uzklikšanas gadījumā. Zobārsts var ieteikt saglabāt “astotnieku” tikai tādā gadījumā, ja tie izauguši līdzeni un viens otram tieši pretī (kas ir svarīgi ēdiena košļāšanai). Tad slodze uz žokli sadalīsies vienmērīgi.

Gudrības zoba izraušana

Zobārsts, pieņemot lēmumu par operāciju, objektīvi novērtē ķirurģiskās iejaukšanās risku. Zobārstniecība Rīgā Sky Dream Clinic piedāvā zobu raušanas un ārstēšanas pakalpojumus. Zobārsti izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas un kvalitatīvu anestēziju. Pateicoties tam, process notiek ātri un nesāpīgi.

Pēc “astotnieka” izraušanas zobārstniecības klīnikā, smaganu sašuj ar speciāliem diegiem. Tas ļauj ātri apturēt asiņošanu un izvairīties no sarežģījumiem. 15 minūšu laikā ieteicams likt ledu pie vaiga tajā pusē, kur tika izrauts zobs.

Dalīties