Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Zoba implants – tas ir sāpīgi?

Zoba implants – tas ir sāpīgi?

Zoba implants – tas ir mākslīgais aizvietotājs, kas tiek iedzīvināts žokļa kaulā neesošā zoba vietā. Tas izskatās kā metāla tapa ar sarežģīto vītni. Pēc tapas fiksācijas tai tiek piestiprināts abatments (periostālais elements) un jau tam tiek piestiprināts kronītis.

Zobu implantācija – ir ķirurģiskā procedūra. Tā paredz audu iegriezumus, tādēļ sāpju sindroms operācijas laikā ir neizbēgams. Sāpīgo izjūtu novēršanai zobārstniecības klīnikas ārsts pielieto vietējo anestēziju – parasti tā ir pietiekama, lai pilnībā izslēgtu diskomfortu. Ja tiek plānota visas zobu rindas vai tās ievērojamas daļas atjaunošana, tiek pielietota vispārējā anestēzija.

Pati implanta iedzīvināšanas operācija aizņem ne vairāk par 10 minūtēm, bet tas ir tikai pirmais posms, kuram seko smaganas veidotāja (3-4 mēnešus pēc procedūras) un pašas zobu protēzes uzstādīšana.

Cik ļoti sāp pēc implanta uzstādīšanas?

Cik veiksmīgi nenoritētu procedūra, pēc pretsāpju preparāta iedarbības beigām jūs jutīsiet diskomfortu. Izjūtas ir salīdzināmas ar zoba ekstrakciju, taču negatīvie efekti turpinās ilgāk. Pēc operācijas apstrādātajā zonā un zoba kanāla iekšienē var parādīties velkošas un durstošas sāpes, kuras turpināsies maksimums 2-3 dienas.

Ja tika veikta viena zoba implantācija, jūs varēsiet atgriezties pie normālas dzīves nākamajā diennaktī. Uzstādot vairākus implantus, pastāv pēcoperācijas pietūkumu rašanās risks – to mazināšanai ir jāievēro režīms, ko noteicis stomatologs.

Lai izvairītos no komplikācijām, mūsu zobārstniecības klīnikas ārsti iesaka:

  • izvairīties no stresa situācijām;
  • ievērot mutes dobuma higiēnas prasības;
  • izvairīties no alkohola, karsto un aso ēdienu lietošanas 2 nedēļu laikā pēc operācijas.

Dalīties