Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Stomatologs – zobu higiēna. Veseli zobi – skaista smaida garantija

Stomatologs – zobu higiēna. Veseli zobi – skaista smaida garantija

Stomatologs – zobu higiēna. Veseli zobi – skaista smaida garantijaDiemžēl, kad parādās nelielas zobu sāpes vai diskomforts smaganās, cilvēki reti uzreiz dodas pie stomatologa. Taču, agri to diagnosticējot var izvairīties no ārstēšanas un pat zoba ekstrakcijas. Svarīgi ir sekot mutes dobuma higiēnai. Higiēnists no stomatoloģijas klīnikas Sky Dream Clinic veiks mutes dobuma apskati, sniegs konsultāciju un individuālu apmācību, zobu un smaganu aprūpē.

Kas ir zobu higiēnists?

Zobu higiēnista profesija parādījās salīdzinoši nesen. Konsultācijā, ko sniedz higiēnists, parasti mēs saņemam īsu informāciju, kas ir zobu higiēna un ieteikumus.

Šaura profila speciālista funkcijas:

 • Veic profesionālu zobu tīrīšanu.
 • Velta pietiekami daudz laika, lai pārrunātu par pareizu zobu tīrīšanu mājās.
 • Veic individuālo apstrādes līdzekļu izvēli (zobu suka, zobu pasta un diegi, lai atbrīvotos no ēdiena paliekām mutē, mutes skalojamais līdzeklis, utt.).
 • Veic plaisu (košļājamo zobu fizioloģisko iedobumu) hermetizāciju.
 • Remineralizē emalju.
 • Veic parodontālās aplikācijas.

Lai cik rūpīgi Jūs netīrītu zobus, aplikums un nogulsnes paliks, uzkrāsies, izraisot zobu un smaganu saslimšanu. Profilaktiska procedūra – zobu ultraskaņas tīrīšana, ko veiks kvalificēts higiēnists ar kvalitatīvu aprīkojumu, atbrīvos no zobakmens un pat mikroskopiskām pārtikas daļiņām zem smaganām.

Profesionāla zobu tīrīšana

Profesionāla zobu tīrīšana notiek vairākos etapos:

 1. Zobu aplikuma un zobakmens pamata cietās daļiņas (mineralizētas zobu nogulsnes) tiek noņemtas ar speciālu tīrīšanas mašīnu – izmantojot ultraskaņu un speciālas zobu sukas.
 2. Mīkstās nogulsnes noņem ar gaisa strūklu izmantojot speciālu pulveri.
 3. Pigmentācijas nogulsnes noņem ar smilšu strūklas aparātu.
 4. Zobu virsmu pulē. Šajā laikā tiek noslīpēta zobu emalja, novēršot zobu aplikuma parādīšanos. Tiek novērsti zobu plankumi.
 5. Izvēlās līdzekļus zobu higiēnai un visam mutes dobumam. Atsevišķi tiek izskaidrota implantu un zobu kopšana pēc ortodontiskās ārstēšanas.

Sky Dream Clinic zobu higiēnists palīdzēs saglabāt skaistu un veselīgu smaidu pēc iespējas ilgāk. Svarīgi ir apmeklēt higiēnistu 1 reizi 6 mēnešos, bet profesionāla zobu higiēna ir veicama 1-3 reizes gadā.

Pierakstīties pie speciālista mūsu stomatoloģijas klīnikā var gan pa telefonu, gan atstājot savus datus mūsu mājas lapas sadaļā.

Dalīties