Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

„Sky Dream Clinic” stomatologi skaidro, kāpēc bērna piena zobi mēdz palikt tumšāki vai melnēt.

„Sky Dream Clinic” stomatologi skaidro, kāpēc bērna piena zobi mēdz palikt tumšāki vai melnēt.

Kā min mūsu zobārstniecības speciālisti, tad viens no biežākajiem vēršanās pie stomatologa iemesliem ir zobu melnēšana bērniem.

Ja bērna zobi kļūst tumši, to var izraisīt dažādi iemesli. Visizplatītākie no tiem ir šādi:

  • agrīns bērnu kariess;
  • zobu aplikums;
  • fluora metabolisma traucējumi;
  • slikta kalcija uzsūkšanās;
  • vielmaiņas traucējumi;
  • iedzimti faktori;
  • nepietiekama siekala izdalīšanās;
  • saldu produktu dominante bērna uzturā;
  • hroniskas saslimšanas.

Biežākais zobu melnēšanas iemesls bērniem – kariess, vienbalsīgi uzsver „Sky Dream Clinic” stomatologi, jo kariesa attīstībā svarīga loma ir tādiem faktoriem kā termiskie (straujas temperatūras svārstības – karsts un auksts ēdiens), ķīmiskie un mehāniskie (traumas, triecieni), kā arī baktērijām, kas dzīvo mutes dobumā.

Emaljas struktūra ir lielā mērā atkarīga no bērna iedzimtības, kā arī no siekalu sastāva, kas apskalo zoba virsmu. Arī uzturs ietekmē bērna zobu veselību. Ēdienam ir jābūt bagātam ar olbaltumvielām, taukiem, ogļhidrātiem, vitamīniem un minerālvielām. Viena no šiem komponentiem deficīts var izraisīt siekalu struktūras negatīvas izmaiņas, kas savukārt izraisa zobu aplikuma veidošanos. Tā rezultātā bērna zobi kļūst tumši. Vienīgais risinājums – mainīt bērna ēdienkarti.

Mūsu zobārsti atzīmē, ja bērnam ir nomelnējis zobs, vecākiem nekavējoties ir jāvēršas pie stomatologa, jo bērniem kariess progresē ļoti ātri. Daudzi vecāki uzskata, ka nav obligāti ārstēt piena zobus, jo drīz tos nomainīs pastāvīgie. Tomēr ir jāņem vērā, ka pēdējo piena zobu nomaiņa notiek tikai 12 – 13 gadu vecumā. Savukārt ilgstoša zobu neesamība izraisa nepareiza sakodiena attīstību nākotnē.

Pastāvīgo zobu stāvoklis ir atkarīgs no tā, kā ir kopti piena zobi bērnībā. Regulāra bērna mutes dobuma higiēna, kā arī zobārsta apmeklējumi ne retāk kā 2 reizes gadā palīdz novērst kariesa attīstību, ir pārliecināti „Sky Dream Clinic” ārsti.

Anchor Ja esat pamanījis, ka jūsu bērna zobi kļūst tumšāki, nevajadzētu atlikt zobārsta apmeklējumu. Savlaicīgi uzsākta ārstēšana uz ilgiem laikiem saglabās jūsu bērna zobu veselību! Mūsu klīnikas „Sky Dream Clinic” ārsti vienmēr ir gatavas palīdzēt jūsu bērnam iegūt stiprus un veselus zobus.

Mūsu speciālisti

Dalīties