Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Pulpīts bērnam: nepieciešama steidzama stomatologa palīdzība

Pulpīts bērnam: nepieciešama steidzama stomatologa palīdzība

Bērniem mēdz veidoties sarežģīta kariesa forma – pulpīts. Šo problēmu, kas ietekmē mazuļa pašsajūtu, neļaujot viņam pilnvērtīgi lietot uzturā ēdienu sāpju dēļ, palīdzēs atrisināt bērnu stomatologs. Piena zobu īpašā struktūra ir uzņēmīga pret infekcijām, uz to emaljas virsmas ātri veidojas kariess, kas bez laicīgas ārstēšanas izraisa pulpītu.

Kariozes procesa sākumu bērnam nav viegli pamanīt simptomu trūkuma dēļ. Tāpēc ir nepieciešams regulāri apmeklēt bērnu zobārstu profilaktiskās apskates veikšanai. Par pulpītu var rasties tikai aizdomas, ja bērns žēlojas par zobu sāpēm ne tikai košļāšanas laikā, bet arī jebkurā citā laikā, kad netiek ēsta pārtika.

Stomatologs konsultē: kāpēc bērniem veidojas pulpīts un kā tas izpaužas

Bērnu zobārsts ātri konstatēs pulpītu. Bet ko iesākt vecākiem, kam pievērst uzmanību, lai pamanītu slimības veidošanās sākumu un savlaicīgi aizvestu bērnu pie stomatologa?

Šo simptomu virkne liecina par to, ka kariesam sākuši veidoties sarežģījumi pulpīta veidā:

  • vaigs (smagana) piepampst (to pamanīs ne tikai bērnu zobārsts, bet arī jebkurš pieaugušais);
  • kožot vai sakošļājot ēdienu, tiks izjustas sāpes;
  • bērnam būs novērojams nespēks, temperatūras paaugstināšanās.

Pulpītu ir vienkāršāk novērst, nekā to ārstēt. Jebkurš zobārsts bērniem apstiprinās, ka mazulis jau no pavisam agra vecuma jāpieradina pie pareizas mutes dobuma kopšanas. To neievērojot, veidosies kariess, kura ielaista forma ir pulpīts.

Tāpat arī bērnu zobārstniecībā izdala sekojošus faktorus, kas provocē šāda veida saslimšanu:

  • nekvalitatīvi ārstēts kariess (palikušas kariozes zonas, stomatologspielietojis sliktus plombēšanas materiālus);
  • asas infekciozas slimības rašanās (baktērijas iekļuvušas zoba audos no iekšpuses);
  • zoba traumēšana;
  • iedzimtība.

Ārstēšana bez sāpēm bērnu zobārstniecībā

Bērnu zobārstniecībā pulpīta ārstēšana ir atkarīga no katra jaunā pacienta klīniskās ainas īpatnībām. Rīgas zobārstniecība – medicīnas iestāde, kurā jūsu bērnam sniegs kvalitatīvu stomatoloģisko palīdzību. Sāpju novēršanai tiek izmantotas dažādas nekaitīgas anestēzijas. Bērnu zobārstniecībā ārstēšana noris bez asarām un bērna psihes traumēšanas, kas ir ļoti svarīgi.

Sākumā stomatologs veic sākotnēju apskati, uz ko balstoties, tad arī izvēlas piemērotas ārstniecības procedūras un nosaka optimālo apmeklējumu skaitu. Nereti tiek nozīmēta diagnostika. Pieredzējis zobārsts bērniem reti pielieto tādu problēmas risināšanas veidu kā zoba raušanu.

Rīgas zobārstniecību jaunie pacienti apmeklē labprāt un bez bailēm. 

Dalīties