Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Pulpīts

Pulpīts

Kas ir pulpīts?

Pulpīts ir jūtīgu mīksto audu iekaisums zoba iekšienē (pulpas iekaisums), kas attīstās kā ielaista kariesa sekas vai kā patstāvīgs process, piemēram, pēc zoba traumas. Piena zobu pulpīts var būt akūts vai hronisks.

Vai ir jāārstē piena zobi bērniem?

Daži vecāki pilnīgi nepārdzīvo, kad kariesa dēļ bērniem tiek sabojāti zobi, jo to vietā izaugs jauni. Tomēr šāda pieeja var būt graujoša pastāvīgajiem zobiem. To aizmetņi izvietoti uzreiz zem piena zobiem, tāpēc infekcijas var viegli iekļūt žoklī un tos sabojāt. Tad, pat vēl nepaguvuši lāgā izaugt, pastāvīgie zobi jau būs slimi.

Kāpēc bērna piena zobiem parādās pulpīts?

Līdz 12 gadu vecumam zobu emalja nav vēl līdz galam izveidojusies, tāpēc kariess bērniem attīstās ļoti strauji. Savukārt ielaists kariess 90% gadījumu noved pie tādiem sarežģījumiem, kā pulpīts. Tas notiek tāpēc, ka pēc cietās zoba emaljas sagraušanas ļaundabīgās baktērijas iekļūst pulpā – mīkstajos audos, kur izvietota zoba nervu un asinsvadu sistēma. Bez ārstēšanas pulpīts var pāraugt periodontītā.

Kā rodas piena zobu pulpīts bērniem?

Bieži tas noris bez simptomiem, kamēr nenonāk akūtā stadijā. Tādā gadījumā bērnam rodas pulsējošas zobu sāpes. Vakara stundās vai naktī sāpes pastiprinās no auksta vai silta, bet ja audos veidojas strutas, tad sāpes pastiprinās no karsta. Bieži sāpes var parādīties, saspiežot žokļus, nonākot zobā ēdienam. Bērnam var veidoties mīksto audu tūska un palielināti limfmezgli.

Mūsu speciālisti