Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Mutes dobuma higiēna veselīgam smaidam

Mutes dobuma higiēna veselīgam smaidam

Slikta mutes dobumas higiēna provocē zobu aplikumu, kariesu un gingivītu, kas noved pie smaganu slimībām. Lai saglabātu veselīgu smaidu ir svarīgi katru dienu tīrīt zobus pēc ēdienreizēm, izmantot pretmikrobu mutes skalojamo līdzekli un zobu diegu ne retāk kā reizi dienā.

Zobārstniecība Rīgā pielieto mūsdienīgas smaganu un zobu slimību ārstēšanas metodes, bet šo slimību novēršanai rekomendē veselīgu diētu. Lai to izdarītu, nepieciešams samazināt saldumu un cieti saturošu pārtikas produktu patēriņu, kas palīdzēs aizsargāt zobus no baktērijām, kuras bojā zobu emalju.

Kā novērst kariesu?

Labākais veids novērst kariesu un noņemt aplikumu:

  • Izvēlēties suku ar piemērotiem sariem.
  • Nopirkt pretmikrobu zobu pastu, kura satur fluoru.
  • Vienu reizi dienā izmantot zobu diegu vai skalojamo līdzekli zobu starpām, bet ar zobu pastu tīrīt divas reizes dienā.

Emaljas aptumšošanās, smaganu asiņošanas un skabju veidošanās mutē avoti, ir šādi slikti ieradumi: smēķēšana, kafijas un tējas, saldumu un cieti saturošu pārtikas produktu ikdienas lietošana.

Smaganu slimības tiek pavadītas ar kabatu veidošanos, kuras pildītas ar baktērijām un strutām. Ja smaganas netiek ārstētas, kauls apkārt zobam sāks bojāties, zobi izkustēsies un nāksies tos izraut.

Pareiza zobu tīrīšana

Pareiza zobu higiēna nozīmē, ka nepieciešams izmantot šādas tīrīšanas metodes:

  • Novietojiet zobu suku 45 grādu leņķī pret smaganām.
  • Akurāti pārvietojiet suku ar īsām kustībām.
  • Notīriet ārējās, iekšējās un košļājamās zobu virsmas.
  • Ar sukas galu notīriet priekšējo zobu iekšējo virsmu, ar vieglām kustībām uz augšu un uz leju.
  • Notīriet mēli, lai noņemtu baktērijas un atsvaidzinātu elpu.

Papildus aizsardzību nodrošinās zobu diegs – nogrieziet aptuveni 40 cm un uztiniet uz katras rokas vidējiem pirkstiem. Velciet diegu starp zobiem, vieglām berzējošām kustībām. Nostiprināt rezultātu palīdzēs pretmikrobu mutes skalošanas līdzeklis.

Stomatoloģijas klīnikas SKY DREAM CLINIC higiēnisti ieteiks efektīvus mutes dobuma higiēnas noteikumus veselīgam smaidam. Tāpat nepieciešamas regulāras pārbaudes, tīrīšana un profilaktiskās procedūras. Mūsu klīnikā ir izstrādāts komplekss stomatoloģisko slimību, agrīnās stadijās, ārstēšanas plāns.

Mūsu zobārsti piedāvā plašu vispārēju stomatoloģijas procedūru klāstu visai ģimenei. Konsultācija un pieraksts pie stomatologa notiek pa tālruni: +371 200 12 559.

Dalīties