Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kustās zobi – ko darīt šādā gadījumā?

Kustās zobi – ko darīt šādā gadījumā?

Zobu kustēšanos (bruksismu) izraisa dažādi cēloņi, piemēram, stress, nepareizs sakodiens, locītavu slimības u.c. Ja kustēšanās izraisa sāpes vai zobu bojājumus, tad ieteicams vērsties pie zobārsta, lai veiktu diagnostiku un zobu ārstēšanu. Ja tie ir fiziska rakstura cēloņi, tad arī mājas apstākļos var veikt vairākas darbības. Relaksējoši vingrinājumi, košļājamo muskuļu masāža un siltas kompreses uz sejas vai kakla var palīdzēt mazināt simptomus. Vēl ir ieteicams mēģināt izvairīties no faktoriem, kas var izraisīt stresu, piemēram, stingra diēta, kofeīns, tabaka un alkohols.

Profesionāla zobu ārstēšana

Kustīgu zobu ārstēšana ir atkarīga no šīs problēmas rašanās cēloņa. Ja cēlonis ir periodonta slimība (mutes dobumā zobu atbalstošo audu iekaisums), tad šo slimību ir jāārstē. Parasti ārstēšanā ietilpst aplikuma un zobakmens noņemšana, pretmikrobu terapija un zobu kabatu un zobu sakņu kanālu dziļā tīrīšana.

Ja šo problēmu ir izraisījis nepareizs sakodiens (oklūzija), tad var būt nepieciešama ortodontiska ārstēšana ar brekešu sistēmas vai caurspīdīgu zobu izlīdzināšanas līdzekļu palīdzību. Savukārt tad, ja šo problēmu ir izraisījuši citi cēloņi (piemēram, trauma vai zoba defekts), tad ir jāveic individuālu apskati un jānoskaidro šī stāvokļa cēlonis, bet pēc tam jānozīmē atbilstošu ārstēšanu.

Jebkurā gadījumā, lai noteiktu precīzu diagnozi un nozīmētu vispiemērotāko ārstēšanu, Jums jādodas pie zobārsta. Mūsu SKY DREAM CLINIC klīnikā strādā visu specialitāšu speciālisti, kas palīdzēs noteikt slimības cēloni un veikt nepieciešamo ārstēšanu ērtā un drošā vidē.

Ko piedāvā SKY DREAM CLINIC klīnika

Mūsu klīnika piedāvā zobārstniecības pakalpojumus par konkurētspējīgām cenām. Pie mums strādā kvalificēti ārsti, kuri pastāvīgi pilnveido savas zināšanas. Tas ļauj mums garantēt profesionālu apkalpošanu. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu pacientiem būs veselīgs, skaists un burvīgs smaids!

SKY DREAM CLINIC piedāvā saviem pacientiem:

  • Personalizētu pieeju ārstēšanas laikā;
  • Ērtu un patīkamu atmosfēru;
  • Personīgā laika ekonomiju;
  • Visu specializāciju zobārstu pakalpojumi, piemēram, ķirurgu, implantologu, ortodontu, endodontu (zobu ārstēšana, pielietojot mūsdienīgu mikroskopu), bērnu zobārstu un higiēnistu pakalpojumi;
  • Pārdomātu cenu politiku.

Dalīties