Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Ko mēs zinām par protezēšanu? Venīri vai lumenīri!

Ko mēs zinām par protezēšanu? Venīri vai lumenīri!

Venīri kā zobu protezēšanas metode radās jau pagājušajā gadsimtā. Aktieri, kuriem filmas uzņemšanas laikā bija nepieciešams žilbinošs smaids, fiksēja uz zobiem speciālas protēzes, kas padarīja zobus līdzenus un sniegbaltus. Dabiski, tas bija tikai īslaicīgs variants, taču ar laiku šis risinājums atrada jaunu pielietojumu un jau no teatrālo tēlu veidošanas sadaļas tas ienāca parastu cilvēku reālajā dzīvē. Mūsdienās tie ir venīri vai lumenīri.

Venīri un lumenīri ir ļoti plānas protēzes, kas tiek fiksētas uz zobiem, parasti uz priekšējiem zobiem, tā kā tie pilda estētisko funkciju. Venīri un lumenīri ir praktiski identiski jēdzieni, taču venīru biezums vidēji ir 0,5 milimetri, savukārt lumenīri ir divas reizes plānāki. Tas ļauj tos fiksēt uz esošajiem zobiem, izslēdzot nepieciešamību tos iepriekš apvīlēt. Ar venīriem doto operāciju veikt nav iespējams, tādēļ no zobu virsmas tiek noņemts virsējais slānis nedaudz mazāk kā milimetra biezumā, pēc kā tiek uzstādītas uz zobiem.

Ja arī jūs vēlāties sev jaunu smaidu, lūdzu pierakstāties uz konsultācijas pie
SKY DREAM CLINIC protēzista/ implantologa.
Pieraksts pa telefonu: 20012559

Ko izvēlēties: venīrus vai lumenīrus?

Jautājums ir likumsakarīgs un to uzdod daudzi pacienti, kas vēršas zobārsniecības klīnikās, lai atjaunotu sava smaida skaistumu. Vispirms tiksim skaidrībā, kam ir paredzētas zobu plāksnītes.

Zobu venīri, tāpat kā lumenīri ir paredzēti, lai atjaunotu smaida estētiku, padarītu zobu rindu līdzenu un mirdzošu. Tādēļ mazās zobu protēzes būs piemērotas tiem, kuriem ir novērojamas emaljas krāsas izmaiņas (smēķēšanas, biežas tējas vai kafijas dzeršanas, dažādu zobu un organisma saslimšanu dēļ), uz emaljas ir plaisas vai nelieli robiņi, ir spraugas starp zobiem vai atsevišķiem zobiem ir nepareiza forma. Šajos gadījumos venīri un lumenīri ļauj noslēpt redzamos trūkumus un atjaunot zobu rindas pievilcību.

Dalīties