Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Ko darīt, ja zobs sāp pēc nerva izņemšanas

Ko darīt, ja zobs sāp pēc nerva izņemšanas

Zoba pulpu un nervu izņem gadījumā, ja citas ārstēšanas metodes nav palīdzējušas. Pēc šādas procedūras zobs zaudē dzīvotspēju, no tā paliek tikai kronis. Tā kā nervs atbild par sāpju rašanos, pēc zoba izraušanas nekas vairs nesāp. Bet atsevišķos gadījumos sāpīgas izjūtas var rasties arī pēc pulpas izņemšanas.

Kādēļ rodas sāpes

Zoba depulpācija — tā ir pulpas, nervu un asinsvadu izņemšana. Tā tiek veikta plaša iekaisuma, bojājumu vai pulpas sabrukšanas gadījumā. Depulpācija izraisa zoba dzīvotspējas zaudējumu, jo tiek pārtraukta asins apgāde un inervācija. Izzūd sāpes, kas iepriekš radušās nerva kairinājuma dēļ.

Taču zobu sāpes pēc nerva izņemšanas tomēr var traucēt cilvēkam. Iemesli:

  • nepilna nerva izņemšana;
  • atkārtota sakņu kanālu inficēšanās;
  • periodontīta attīstīšanās;
  • kanāla sieniņu bojājumi, iekaisuma pāriešana uz smaganu;
  • žokļa audu iekaisums.

Īslaicīgas sāpes pēc ārstēšanās pie stomatologa dēvē par reaktīvajām, tās ir saistītas ar audu iekaisumu ārstniecības manipulāciju laikā. Tās izzūd pēc atsāpinošo līdzekļu lietošanas, bet 3-4 dienās izzūd pavisam.

Sāpes, kuras saglabājas ilgāk par četrām dienām, laika gaitā pastiprinās līdztekus pietūkuma, smaganas apsārtuma rašanai, kā arī norāda uz sarežģījumu attīstību.

Kā rīkoties sāpju gadījumā

Uzreiz pēc zobu izraušanas stomatologs iesaka lietot atsāpinošo preparātu. Pēc anestēzijas darbības beigām cilvēks nejutīs reaktīvas sāpes. 3-4 dienu laikā tās mēdz rasties – šādā gadījumā pietiek lietot vienu analģētiķa tableti.

Taču ja sāpīgas izjūtas pastiprinās, pietūcis vaigs — nepieciešams nekavējoties vērsties pie stomatologa. Šādos gadījumos mēs veicam apskati, nozīmējam žokļa rentgenogrāfiju. Iemesls parasti ir sakņu kanālu iekaisums. Mūsu ārsti izņem veco plombu, tīra kanālus, apstrādā ar antiseptiķiem un aizplombē no jauna. Konstatējot audu pietūkumu, periodontītu, tiek atvērta smagana, izņemtas strutas, tālāk seko apstrāde ar antiseptiķiem un šuvju uzlikšana.

Vērsieties uz mūsu klīniku pēc zobu un smaganu ārstēšanas. Pierakstīties ir iespējams telefoniski vai atstājot pieteikumu tīmekļa vietnē.

Dalīties