Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kas ir zobu balināšana ar lāzeru zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC?

Kas ir zobu balināšana ar lāzeru zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC?

Zobu balināšana ar lāzeru mūsu zobārstniecības klīnikā ir viens no kabineta profesionālās balināšanas veidiem, kas īstenojams tikai klīnikas apstākļos un ko var veikt tikai kvalificēts speciālists: zobārsts vai higiēnists.

Balināšana ar lāzera zobārstniecības kabinetā patiešām palīdz sasniegt iespējami izteiktāko baltumu, jo lāzera staram piemīt blīvs, precīzi vērsts staru kūlītis, bet gaisma no lampas izkliedējas, kas palēnina balinošā gēla iedarbību.

Kā tiek veikta zobu balināšana ar lāzeru?

Šādu procedūru var veikt tikai zobārstniecības klīnikas apstākļos, un tā tiek īstenota vairākos secīgos posmos:

  • Higiēniskā tīrīšana, kuras laikā tiek noņemts mīkstais aplikums un zobakmens. Bez šādas sagatavošanas nav vērts gaidīt no balināšanas procedūras pozitīvu efektu, jo aktīvās vielas iedarbosies nevis uz pašu zobu emalju, bet gan uz aplikumu, kas būs uzkrājies uz zoba virsmas.
  • Balinošā gēla uzklāšana uz zobu priekšējām virsmām.
  • Gēla komponentu aktivizēšana ar lāzera staru – šajā nolūkā tiek izmantots speciāls lāzera aparāts zobu balināšanai. Dotās procedūras ilgums sastāda ap 20 minūtēm, nepieciešamības gadījumā (ja emaljas krāsa ir būtiski mainīta), procedūru var pēc kāda laika atkārtot, lai sasniegtu maksimālo efektu.

Zobu balināšana ar lāzeru: atsauksmes, indikācijas un kontrindikācijas

Pēc pacientu atsauksmēm, kas jau ir veikuši balināšanas procedūras, lāzera izmantošana ir ļoti efektīva. Indikācijas šādas balināšanas veikšanai mūsu zobārstniecības klīnikā: emaljas baltuma zudums, zobu krāsas izmaiņas krāsojošu produktu un dzērienu, medikamentu lietošanas dēļ vai smēķēšanas ietekmē.

Rekomendācijas efekta saglabāšanai

Lai zobu balināšanas ar lāzeru rezultāts saglabātos uz ilgu laiku, noteikti ir jāieklausās speciālistu rekomendācijas:

  • Labi rūpēties par mutes dobumu, izmantojot zobu tīrīšanai ne tikai zobu pastu un birstīti, bet arī zobu diegu un mutes skalošanas līdzekļus.
  • Pirmajās dienās pēc procedūras atteikties no krāsojošu produktu un dzērienu lietošanas, kā arī atturēties no smēķēšanas.
  • Reizi pusgadā apmeklēt zobārstu profilaktiskai apskatei un higiēnas procedūru veikšanai.
  • Piemeklēt „pareizu” zobu birstīti – vidējas cietības vai mīkstu ar dabiskiem sariem.

Procedūras priekšrocības

Izvēloties sev piemērotāko zobu balināšanas paņēmienu, pacients vispirms salīdzina dažādu veidu priekšrocības. Šajā ziņā lāzers savus „konkurentus” atstāj tālu aizmugurē:

  • Emaljas struktūra tiek saglabāta.
  • Augsta efektivitāte: rezultāts sasniedzams ātri, balināšanas pakāpi var kontrolēt, vienā mirklī var padarīt emalju gaišāku par 7-8 toņiem.
  • Rezultāts saglabājas ilgu laiku ar nosacījumu, ja tiek ievērotas zobārsta rekomendācijas.

Dalīties