Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kāpēc pirms zobu balināšanas tiek veikta pārbaude uz kariesu

Kāpēc pirms zobu balināšanas tiek veikta pārbaude uz kariesu

Šobrīd zobārsti ne tikai ārstē, bet arī restaurē zobus, cenšoties panākt ideālu to estētiku.

Mūsu stomatoloģiskā klīnika veic lāzera zobu balināšanu, izmantojot virzītu gaismas plūsmu, kura sašķeļ krāsojošos pigmentus. To avots var būt: kafija, nikotīns, produkti ar mākslīgām krāsvielām.

Lāzera un tā gaismu akumulējošā gēla izmantošana, ar kuru apstrādā katru zobu, ļauj izbalināt zobus vairākos seansos, padarot tos gaišākus par 7-8 toņiem.

Parādoties jautājumam – kur izbalināt zobus, atcerieties, jau esošās plombas nemainīs krāsu atbilstoši zobu audiem. Ja ir daudz, jau agrāk uzstādītu plombu, racionāli būtu tās nomainīt. Šeit ir nepieciešama kompleksa pieeja zobu rindas restaurācijai, ietveroša ne tikai profesionālo higiēnisko tīrīšanu un balināšanu, bet arī katra zoba aktuālā stāvokļa apsekošanu, novēršot progresējoša vai ielaista kariesa perēkļus. Pirms uzsākt balināšanas procedūru kursu, mūsu klīnikas zobārsti noteiks katra tumšā plankuma cēloni uz zoba emljas, diagnosticējot – runa iet par saistīto ar vecumu dentīna aptumšošanos un dziļu iekrāsošanos, kā tas mēdz būt smēķētājiem un kafijas cienītājiem, vai patoloģisko procesa attīstību: kariess.

Kāpēc zobu palikšanai tumšākai, kas prasa balināšanu, nepieciešama diagnosticēšana?

Dentīna aptumšošanās var norādīt uz tā sabrukšanu, bet tumšie plankumi uz emaljas slāņa – par patogēnās floras attīstīšanos mutes dobumā.

Kariesa bojājumi ātri izplatās uz zoba sakni un pulpu, iznīcinot un radot zaudējumus blakus esošajos mākslīgajos elementos. Īpaši bīstams ir dziļi esošs kariess, bojājot cietos zoba audus, veidojot dziļus dobumus zobā. Dziļā kariesa sekas – ātra patogēno baktēriju vairošanās, izraisot pulpītu un periodontītu.

Zobārstniecības klīnikas Sky Dream Clinic zobārsti rūpīgi izmeklēs emaljas tumšuma cēloņus, sākot zobu balināšanu, tikai pēc virsmas slāņa atjaunošanas, un vidējā un dziļā kariesa ārstēšanas. Pēc balināšanas procedūru kursa pabeigšanas, zobārsts ieteiks profesionālas zobu higiēnas plānveida grafiku.

Nebūtu vēlams atstāt novārtā regulāru profesionālo tīrīšanu, it īpaši smēķētājiem. Cilvēkiem, kuri smēķē un dzer daudz kafijas, profesionāla zobakmens noņemšana ir indicēta katrus trīs mēnešus.

Dalīties