Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kāpēc nepieciešama operatīva palīdzība, kad ir zobu sāpes

Kāpēc nepieciešama operatīva palīdzība, kad ir zobu sāpes

Kāpēc nepieciešama operatīva palīdzība, kad ir zobu sāpesCilvēki vienlīdz smagi pacieš zobu sāpes – starpība tikai tā, ka vieni cenšas noņemt sāpes ar mājas līdzekļu palīdzību, piemēram, skalojot ar sodu vai sāli, lietojot pretsāpju preparātus; citi – iespējamās sekas risina atbildīgāk, jo saprot: nepieciešams zobārsts.

Zobu sāpes – problēma, kuras risināšanu nedrīkst atlikt uz labvēlīgāku laiku. Viena no mūsu stomatoloģiskās klīnikas priekšrocībām – Jums neatteiks ātrās palīdzības sniegšanu, pat, ja atliksiet plānveida ārstēšanu. Pirmām kārtām, tas attiecas uz situācijas sāpēm: mūsu zobārstu praksē ir bieži gadījumi, kad līdz beidzamajam netiek apmeklēta zobārstniecība, pamatojoties uz to, ka zobs vēl nav bojāts.

Daži pacienti saista smeldzošas zobu sāpes, it īpaši naktīs, ar laika pārmaiņām, stresu, galvas sāpēm, sievietes – ar “kritiskajām dienām”. Viņi maldās. Zobs nevar sāpēt tikai tāpēc, ka negaidīti palika aukstāks vai Jūs sākāt nervozēt. Pat, ja Jums šķiet, ka zobu rinda ir pilnīgi vesela, ir kvalitatīvas plombas, nav plaisu, nošķēlumu, nobīdes – runa var būt par ielaistām saslimšanām, kur nepieciešama vajadzīgā profila speciālistu iejaukšanās.

Nevajadzētu atteikties no zobārsta apmeklējuma arī materiālu apsvērumu dēļ. Operatīvās palīdzības samaksa, ja ir akūtas zobu sāpes, nav liela; pamata ārstēšanu Jūs varat ieplānot ērtā Jums laikā. Vēl viens finansiāls aspekts – ielaista zoba ārstēšana izmaksās dārgāk.

Operatīvā zobārstniecība: kāpēc nevajadzētu paciest zobu sāpes

Negaidītas zobu sāpes var būt līdzīgas elektrības triecienam – būt smeldzošas vai pulsējošas nakts stundās. Zobs var sākt sāpēt pēc: karsta, auksta, salda ēdiena.

Ja zobs izskatās vesels, runa var būt par nerva sāpīgu reaģēšanu, saskaroties ar iekaisuma šķidrumu. Taču nedrīkst iemeslus saistīt tikai ar nerva iekaisumu: iemeslu, kuri ietekmē zoba saknes periapikālos audus var būt daudz, lai veiktu precīzu diagnostiku, nepieciešama zobārstniecība.

Daudzu iekaisumu simptomi ir līdzīgi, taču procesi un to stadijas var atšķirties:

  • Kariozs dobums ir izveidojies vizuāli nepieejamā vietā.
  • Infekcija no kariozā dobuma sāk iekļūt zoba iekšpusē.
  • Audu bojājuma procesā iesaistīts klīstošais nervs.
  • Infekcija iznīcinājusi nervu un izplatījusies apkārt zobam.
  • Bojājums iekluvis žokļa kaulaudos.

Vai zobārstniecība ir nepieciešama nekavējoties, ja nopietnai ārstēšanai dotajā momentā nav iespēju? Protams – jā! Klīnikas Sky Dream Clinic speciālisti paveiks galveno – radīs iespēju iekaisuma šķidruma izvadīšanai no zoba dobuma, nepieļaujot tā izkļūšanu caur fistulas eju, citiem vārdiem – caur žokļa kaulu sieniņām.

Ja runājam par sāpju simptomu pastiprināšanos aukstajās dienās vai atbilstoši menstruālajam ciklam – tieša sakara šeit nav: organisms, kurš jūtās līdzīgās dienās saspringtāks, “signalizē” par slēptajām problēmām organismā.

Dalīties