Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kādā vecumā ieteicams uzlikt breketes bērniem?

Kādā vecumā ieteicams uzlikt breketes bērniem?

Bērniem var kļūt nepieciešamas zobu breketes dažādu iemeslu dēļ: līki, pārklājoši zobi vai arī nepareizs sakodiens. Stomatoloģija definē nepareizo sakodienu kā starpību apakšējā un augšējā žokļa izmēros. Parasti stomatologs pirmais pamana problēmu apskates laikā. Agrīns procesa sākums nenozīmē, ka bērnam tūdaļ uzliks breketes. Stomatoloģijas klīnikas apmeklējumi tiek saplānoti vairākos posmos, sākot ar apskati un labojumu stratēģijas izstrādāšanu un beidzot tieši ar brekešu uzstādīšanu.

Vecums

Vairākums stomatologu uzskata par optimālu vecumu periodu no 10 līdz 14 gadiem, kad žokļa struktūra vēl ir mīksta, bet visi pastāvīgie zobi jau ir izveidojušies. Par minimālu tiek uzskatīts vecums no 6 līdz 7 gadiem, kad vairs nav piena zobu.

Brekešu tipi

Zobu breketes labo problēmas ar zobu nelīdzenumu, izdarot nepārtrauktu spiedienu uz zobiem, kas rezultātā liek tiem nostāties taisnākā stāvoklī.

Vairākumam bērnu skavas ir vienkārši nepieciešamas. Breketes tiek piestiprinātas zobiem un savienotas ar stiepli un gumijām. Laika gaitā stieple tiek pakāpeniski savilkta, lai pareizi iztaisnotu zobus. Gumijas mēdz būt jautrajās krāsās, kuras var patikt bērniem. Lai gan metāla breketes tiek joprojām izmantotas, tāpat stomatologi pielieto caurspīdīgas vai baltas keramikas ierīces, kuras daudz mazāk ir pamanāmas. Dažas pat tiek aizliktas aiz zobiem (lingvālās breketes).

Tāpat ir pieejamas caurspīdīgas noņemamas breketes, kuras nobīda zobus ar plastikāta valnīšu palīdzību, kuras dēvē par vāciņiem, bet tie nebūs piemēroti visiem cilvēkiem.

Ārsta apmeklēšanas noteikumi

Ortodonts arī var ieteikt jūsu bērnam izraut vienu vai vairākus zobus, lai atbrīvotu vairāk vietas breketēm mutē.

Pēc skavu uzstādīšanas jūsu bērnam vajadzēs ik pēc dažām nedēļām apmeklēt ortodontu novērošanai un koriģēšanai.

Cik ilgi jūsu bērns valkās breketes, atkarīgs no problēmām, kuras cenšas risināt ortodonts, bet vidēji tas veido ap 2 gadiem. Pēc tam jūsu bērns varēs vilkt speciālo reteineru - nelielu cietā plastikāta gabalu ar metāla stieplēm vai arī plānu plastikāta gabalu vāciņa formā. Reteineri neļauj zobiem atgriezties sākotnējā nepareizā stāvoklī.

Stomatoloģija Rīgā no mūsu klīnikas – individuālā pieeja katram bērnam!

Dalīties