Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kā uzdrošināties izraut gudrības zobu?

Kā uzdrošināties izraut gudrības zobu?

Jebkura stomatoloģiskā operācija ir sarežģīts lēmums, kas padodas ne kuram katram. Bet veikt to ir nepieciešams, jo tas ir pasākums sevišķiem gadījumiem, kad nekas vairs nav spējīgs palīdzēt. Kad dažādas zobu un žokļu sistēmas saslimšanas pāriet ielaistā stāvoklī, terapeitiskā ārstēšana pārstāj palīdzēt. Šādā gadījumā būtu nepieciešams izraut zobu. Stomatoloģija daudziem cilvēkiem izraisa bailes kopš bērnības. Tādēļ turpmāk mēs izstāstīsim, kādēļ nebūtu jābaidās no gudrības zoba ekstrakcijas, kā arī kliedēsim mītus par šo procesu.

1. mīts: kamēr nesāp – nav jāizrauj

Gudrības zobu tik tiešām ne vienmēr ir nepieciešams izraut. Tai gadījumā, ja tas ir izvietots pareizi, zoba ekstrakcija nav vajadzīga. Bet tā ir samērā reta parādība, jo paraksti gudrības zobu veidi mēdz būt šādi:

  • Retinēts;
  • Pusretinēts;
  • Distopēts.

Visi šie nosaukumu norāda uz nepareizu zoba atrašanos. Šī iemesla dēļ uz zoba lielā daudzumā tiek uzkrāts zobu aplikums, kas sekmē tā sabrukšanu. Pēc kādas laika tas izraisīs iekaisumu mutes dobuma mīkstajos audos. Līdz ar to brīdī, kad jūs sajutīsiet diskomfortu, sabrukšanas process ilgs jau ilgu laiku, savukārt operācija kļūs sarežģītāka un dārgāka.

2 mīts: tā ir sarežģīta operācija

Gudrības zoba anatomiskā uzbūve ir uzskatāma par pietiekami sarežģītu. Tas patiesi ir tā, jo tam var būt atšķirīgs sakņu skaits, zobs var atrasties iekš/ārpus zobu loka, kā arī jebkurā citā pozīcijā. Bet tas nepadara zobu ekstrakciju sarežģītāku. Pirms operācijas sākuma ārsts rūpīgi izpētīs jūsu žokļa uzbūvi, lai izstrādātu optimālu stratēģiju.

Pasaules pieredze zobu ekstrakcijā ir visai bagāta, tādēļ katra situācija jau reiz bija izpētīta un aprakstīta. Pamatojoties uz visu šo informāciju, ārsts varēs piemeklēt tieši jūsu gadījumam piemēroto ideālo rīcības plānu, lai veiktu operāciju ātri un bez traumām. Kā redzat, nekādu sarežģījumu šajā procedūrā nav.

3 mīts: tas ir sāpīgi

Stomatoloģijas klīnika Sky Dream Clinic izmanto modernākus anestētiķus. Tie ļauj, nekaitējot veselībai, atgriezeniski uz laiku noņemt operācijas zonas jūtīgumu. Šādā gadījumā jūs nejutīsiet sāpes, savukārt procedūras noritēs bez liekām problēmām. Cilvēkiem atsevišķos gadījumos mēdz būt alerģija uz anestēzijas komponentiem – šādās situācijās mēs veicam operāciju zem narkozes.

Dalīties