Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kā mēs ārstējam kariesu bērniem

Kā mēs ārstējam kariesu bērniem

Kariess ir zoba cieto audu bojājumi, kuru dēļ vispirms sabrūk emalja, bet vēlāk jau dentīns un pulpa. Tas ir, saslimšana iekļūst arvien dziļāk zobā, turklāt izraisot sāpes, sevišķi pēc saldā ēdiena. Bērnu kariess ir ļoti izplatīts, to var konstatēt 90 % bērnu 6-7 gadu vecumā. Tādēļ visai svarīgi ir zināt, kā tas pareizi ir ārstējams.

kariesa ārstēšana

Bērnu kariesa ārstēšanas noteikumi

Dažreiz vecākiem šķiet, ka sabojājušos piena zobus ārstēt nav nepieciešams – tie taču vienalga drīz vien izkritīs. Bet tā nav pareiza pieeja, jo kariess ir spējīgs novest pie pulpīta un strutainām infekcijām, kā arī pie citām nopietnām problēmām. Turklāt mūslaikos kariesa ārstēšana pavisam nav briesmīga, un vairākums pacientu pietiekami viegli to panes.

Tādēļ, ka:

  • anestēzija tiek ievadīta 2 posmos, lai bērns noteikti nejustu sāpes. Sākuma uz smaganas uzklāj gēlu vai izsmidzina šķidro līdzekli un tikai tad veic injekciju ar vistievāko adatu;
  • anestētiķa koncentrācija tiek piemeklēta atkarībā no mazuļa svara un vecuma;
  • kariesa skartie audi akurāti tiek noņemti manuāli ar speciālā instrumenta palīdzību;
  • viens ārstēšanas seanss turpinās ne ilgāk par pusstundu, lai bērns nenogurtu;
  • tiek izmantoti plombēšanas maisījumi, kuri tiek uzklāti vienā reizē.

Tas pats ir attiecināms uz zobiem, kuri ir izauguši, nomainot piena zobus bērna 5-6 gadu vecumā – parasti tie tiek ātri kariesa sabojāti, ja bērns nav iemīlējis zobu birstes lietošanu. Taču pastāvīgie zobi tiek ārstēti jau kā pieaugušiem – ar urbjmašīnas, skalošanu ar anestētiķi un plombēšanas maisījuma uzklāšanu vairākos slāņos un to pakāpenisko izžūšanu.

Citas kariesa ārstēšanas metodes

Zobu ārstēšanu bērniem var veikt ne tikai ar plombēšanas palīdzību. Tiek pielietota arī pārklāšana ar fluoru – zobu apstrāde ar speciālo minerālu sastāvu, kuras efekts saglabājas aptuveni pusgada garumā.

Kādu tieši ārstēšanas veidu izvēlēties, izlems bērnu zobārsts, pamatojoties uz konkrētām indikācijām. Jebkurā gadījumā mūsdienīgas metodes bērniem būs komfortablas.