Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Higiēnista pakalpojumi – mutes dobuma higiēna klīnikā Sky Dream Clinic

Higiēnista pakalpojumi – mutes dobuma higiēna klīnikā Sky Dream Clinic

Profesionālā mutes dobuma higiēna – tas ir procedūru komplekss zobu un smaganu veselības uzturēšanai, stomatoloģisko saslimšanu profilaksē. Mūsu klīnikas iekārtas ļauj veikt tīrīšanu nesāpīgi un ātri. Mūsdienīgi abrazīvi un ultraskaņa nebojā emalju un audus. Process ilgst aptuveni vienu stundu.

Kad ir nepieciešams vērsties pie ārsta-higiēnista?

Regulāru profilaktisko zobu tīrīšanu pie stomatologa ir rekomendējams veikt reizi pusgadā. Procedūra ir nepieciešama visiem. Pat nodrošinot rūpīgu mājas higiēnu ar zobu diega, elektriskās zobu birstes, irigatora izmantošanu, grūti aizsniedzamajās vietās uzkrājas baktērijas un aplikums.

Ārpuskārtas profesionālā zobu tīrīšana ir nepieciešama, ja:

 • paradījusies nepatīkama smaka;
 • smaganas ir iekaisušās vai asiņo;
 • emalja ir kļuvusi tumšāka no biežas kafijas vai tējas lietošanas, smēķēšanas rezultātā;
 • zobu virsma nav gluda;
 • tiek plānota ārstēšana vai konstrukciju (implantu, brekešu, kronīšu) uzstādīšana.

Atsevišķiem pacientiem zobu higiēna ir nepieciešama biežāk, nekā reizi 6 mēnešos. Mūsu klīnikas ārsti piemeklēs individuālo periodiskumu.

Mūsdienīga profesionālā mutes dobuma kopšana ir svarīga stomatoloģisko problēmu profilaksei un ne tikai. Piemēram, zobakmens uzkrāšanās apgrūtina kariesa diagnosticēšanu. Zobārsts nevar saredzēt kariesa plankumus, kas ir aizklāti ar mineralizētajiem aplikumiem. Zobakmens ar laiku sāk spiest uz smaganu, nobīda to, kas izraisa asiņošanu. Ielaistajos gadījumos attīstās gingivīts un parodontīts. Bakteriālais aplikums veicina nepatīkamas smakas rašanai, infekciju izplatīšanai. Tādēļ zobu higiēna ir rekomendēta pirms implantu uzstādīšanas. Baktērijas mutes dobumā ir arī spējīgas provocēt kuņģa un zarnu saslimšanas.

Kādas procedūras iekļauj mutes dobuma higiēna?

Kompleksa tīrīšana tiek veikta šādā kārtībā:

 1. Zobakmens noņemšana. Ultraskaņas aparāts – skeilers ar speciālajām frekvencēm saudzīgi izdauza cietos veidojumus. Aplikums pie zobu pamatiem laika gaitā var iekļūt zem smaganām un izraisīt iekaisumus, asiņošanu, sāpīgas izjūtas ēšanas laikā. Svarīgi ir atbrīvoties no zobakmens agrīnajos posmos.
 2. Bakteriālā aplikuma noņemšana no emaljas. Pulvera, ūdens un gaisa maisījums attīra zobus, starpzobu spraugas, tai skaitā no pigmentētā aplikuma, kuram tumšāku krāsu piešķir ēdieni un dzērieni.
 3. Emaljas pūlēšana ar stomatoloģiskajām pastām. Zobu virsma kļūst gluda. Pēc profesionālās tīrīšanas aplikums veidojas lēnāk.
 4. Emaljas stiprināšana ar kalcija sastāviem. Papildu posms tiek izpildīts nepieciešamības gadījumā pēc ārsta rekomendācijas.

Pirms procedūras higiēnists sniedz sākotnējo konsultāciju profesionālās un mājas zobu kopšanas jautājumos. Procedūru komplekss var tikt papildināts vai samazināts atkarībā no ārsta rekomendācijām.

Ko pacients saņem rezultātā?

Vizīte pie ārsta-higiēnista sniedz ne tikai estētisko labumu, bet arī visnotaļ praktisko izdevību. Jo profilakse ir vienmēr vienkāršāka par ārstēšanu. Ar vienu apmeklējumu 6 mēnešos ir pietiekami, lai:

 • iegūt svaigu elpu un veselīgu emaljas krāsu;
 • novērst kariesa, citu stomatoloģisko problēmu attīstību;
 • izvairīties no agras zobu zaudēšanas;
 • nodrošināt ilgstošu kronīšu, implantu kalpošanas laiku;
 • ietaupīt uz ārstu pakalpojumu apmaksas nākotnē.

Mutes dobuma higiēna klīnikā Sky Dream Clinic tiek veikta ar mūsdienīgiem aparātiem, pielietojot aktuālos medicīnas standartus, efektīvus materiālus. Regulāras profesionālās procedūras kompleksā ar rūpīgu mājas kopšanu nodrošinās jūsu zobiem veselību. Pierakstieties uz higiēnista pieņemšanu mūsu tīmekļa vietnē vai pa telefonu.

Dalīties