Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Gudrības zoba izraušana

Gudrības zoba izraušana

Nepareizs gudrības zoba izvietojums, kad tas šķiļas cauri smaganu audiem, var izraisīt perikoronītu, kas izpaužas, kā smaganu infekcija. Slimības simptomi ir:

  • Sāpes.
  • Slikta elpa mutes dobumā.
  • Asiņošana.
  • Iekaisums.

Problēmas risinājums – zoba izraušana. Procedūra tiek veikta tikai tad, ja mazāk invazīva metode ir izrādījusies neefektīva. Nelielam procentam cilvēku gudrības zobi izšķiļas bez komplikācijām, bet citiem nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Pusaudžiem un jauniem cilvēkiem vecumā no 20 līdz 25 gadiem, gudrības zobus var kontrolēt ar rentgenuzņēmumu palīdzību līdz brīdim, pirms tie izšķiļas. Rentgenuzņēmumi parādīs, vai gudrības zobi atrodas zem smaganu līnijas un, vai ir vieta mutes dobumā, kur tie varēs izaugt.

Tāpat stomatologs nozīmēs pretstāvošā zoba izraušanu, jo kontakta zaudēšana ar apakšējo zobu, ar laiku var izraisīt ekstrūziju, kura provocēs agrīno nepareizo kontaktu un izsauks jaunu apakšējās smaganas iekaisumu. Ja zobs atrodas horizontāla stāvoklī, tas var bojāt 2. molāru.

Stomatoloģijas klīnika “Sky Dream Clinic” piedāvā nesāpīgi izraut gudrības zobu. Pēc procedūras ārsts sašūs smaganas ar ķirurģiskajiem diegiem, lai apturētu asiņošanu un novērstu infekcijas iekļūšanu dobumā.

Gatavošanās operācijai

Gudrības zobu ekstrakcija mūsu klīnikā tiek veikta ambulatori, tāpēc Jūs varēsiet doties mājās tajā pašā dienā. Zemāk tiek sniegtas vispārējās rekomendācijas, lai sagatavotos operācijai un rehabilitācijas periodam.

  • Labi paēdiet pirms operācijas. Tā kā Jūsu žoklis vairākas stundas pēc procedūras būs nejūtīgs, Jums būs grūti ēst un dzert.
  • Rūpīgi iztīriet zobus. Tas samazinās brūces inficēšanās iespējamību pēc zoba izraušanas.
  • 15 minūšu laikā turiet ledu pie tā vaiga, kur tika izrauts gudrības zobs.
  • Nesēdieties pie auto stūres pēc operācijas. Anestēzijas dēļ Jūs izjutīsiet nelielu dezorientāciju.

Stomatoloģija klīnikā “Sky Dream Clinic” pielieto vismūsdienīgākās, mutes dobuma ārstēšanas un cīņas ar zobu sāpēm, metodes. Atjaunošanās pēc gudrības zoba operācijas ilgst 3-5 dienas. Mūsu stomatologs var nozīmēt nākamo vizīti pēc nedēļas, lai apsekotu brūci un noņemtu šuves.

Ja Jūs jūtat sāpes, tirpšanu, nejūtīgumu, pēc iespējas ātrāk pierakstieties uz stomatoloģisko vizīti. Visā rehabilitācijas periodā mēs esam gatavi atbildēt uz jebkuriem Jūsu jautājumiem.

Konsultācija un pieraksts pa telefonu: +371 200 12 559.

Dalīties