Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Datortehnoloģijas mūsdienu zobārstniecībā

Datortehnoloģijas mūsdienu zobārstniecībā

Mūsdienīgā pieeja pacienta žokļu stāvokļa novērtēšanā ļauj panākt to, ka zobu kroņi un to izgatavošanas kvalitāte pāriet pilnīgi jaunā līmenī. Iespēja ieraudzīt mutes dobumu 3D formātā un maksimāli precīzi veikt manipulācijas – svarīgs solis zobu protezēšanas un implantēšanas nišā.

Datormodelēšana sniegbalta smaida sardzē

Ar programmatūras nodrošinājuma un 3D modelēšanas parādīšanos, radās iespēja izveidot sarežģītas ortopēdiskās konstrukcijas. Jaunākās sistēmas šobrīd bāzējas pamatojoties uz datormodelēšanu, pateicoties kurām, tiek radīti tehnoloģiskie zobu tilti.

  1. Tehnoloģija CAD/CAM paredz ne tikai žokļa skenēšanu un modelēšanu datorā, bet arī turpmāku zobu protēžu izgatavošanu. Virtuālajā projektēšanā tiek ņemtas vērā visas žokļa nianses, ieskaitot blakus zobu, kā arī to zobu, kuri atrodas žokļa otrā pusē, stāvokli. Tas ļauj izgatavot perfektu protēzi, kā arī novērtēt iespēju, vai ir uzstādāmi zobu implanti. Tehnoloģija CAD/CAM ** ir īpaši pieprasīta strādājot ar izturīgiem materiāliem, kurus nevar apstrādāt ar rokām.
  2. CEREC radās šī gadsimta robežšķirtnē, taču tās tehnoloģijas pastāvīgi pilnveidojas un uzlabojas. Šobrīd tiek izmantota jau ceturtā CEREC izstrādes paaudze. Tehnoloģija ir noderīga tiem pacientiem, kuri dzīvo enerģiskā ritmā un pastāvīgi steidzas. Tās īpatnība – zobu protēzes tiek izveidotas tieši ārsta kabinetā, vienā piegājienā. Katra konstrukcija tiek izgatavota pusstundas laikā. Pacients var uz vietas novērot protēzes izgatavošanas procesu. Gatavais izstrādājums neprasa koriģēšanu – tik precīza ir tā izgatavošana.
  3. NOBEL PROCERA. No pacienta žokļa tiek noņemts vaska nospiedums un tad tā modeli apstrādā datorprogrammā. Virtuālais projekts tiek nosūtīts  uz rūpnīcu darbam, pēc tam gatavā keramiskā protēze atgriežas pie ārsta. Izstrādājums ir tik precīzs un komfortabls pacientam, ka var kalpot ilgus gadus, bez nepieciešamības to koriģēt.

SKY DREAM CLINIC – Rīgas zobārstniecība, kura piedāvā inovatīvus zobu protezēšanas pakalpojumus. Mēs padarīsim Jūsu smaidu neatvairāmu!

Dalīties