Venīri
Venīri
Kas ir venīri un kā tos atšķirt no dabiskajiem zobiem?
Venīri ir smalkas keramikas plāksnītes, ar kuru palīdzību zobs tiek atjaunots un nostiprināts, kā arī tiek uzlabots tā ārējais izskats (forma un krāsa).
Kā saprast, ka esat piemērota kandidatūra venīru uzstādīšanai?
Kādos gadījumos nevar iztikt bez kapēm vai breketēm?
Dažreiz pacienti ierodas ar lūgumu uzlikt viņiem venīrus, taču vispirms nepieciešams iziet ortodontisku ārstēšanu. Viņu zobi patiesībā ir pietiekami labi, taču tik ļoti sašķiebti, ka viņi nespēj novērtēt savu zobu kvalitāti. Pareiza ārstēšana paredz tos vispirms iztaisnot un iespēju robežās balināt.
Kam nav iespējams uzlikt venīrus?
Nav nemaz tik daudz kontrindikāciju venīru uzlikšanai. Mēs neizskatīsim smagas situācijas, kas saistītas ar vispārējo veselības stāvokli.
No kā ir izgatavoti venīri un kā pareizi piemeklēt to lielumu?
Venīri tiek izgatavoti no speciāla keramiska materiāla. Vispirms ārsts piemeklē venīru izmēru un formu, pēc tam to saskaņo ar pacientu, izveido pielaikošanas venīrus, atkal saskaņo, un tikai tad ķeras pie izgatavošanas. Ja katra no posmiem viss ir izdarīts pareizi, tad smaids iznāk ideāls.
Kā notiek uzstādīšana un vai tiesa, ka īstie zobi faktiski netiek noslīpēti?
Ārsts uzstāda pa vienam – diviem venīriem. Nedrīkst pielīmēt visus uzreiz. Fiksējošā līme ir tik spēcīga, ka pēc tam tos noņemt ir ļoti sarežģīti. Parasti viena venīra fiksācijai tiek patērētas 15 – 30 minūtes, dažreiz arī vairāk.
Vai ir kādas kontrindikācijas pēc venīru uzstādīšanas?
Pēc venīru uzstādīšanas nav nekādu kontrindikāciju. Var ēst, dzer, košļāt visu, ko parasti dara ar zobiem. Ja pret venīriem izturas saudzīgi ka pret saviem īstajiem zobiem, tad ar tiem nekas nenotiks vēl ilgus gadus. Ja ēst to, kas varētu salauzt personīgo zobu, tad arī venīrs var no tās salūzt. Jums nav jāmaina savs dzīvesveids venīru uzstādīšanas dēļ, tomēr ir jābūt uzmanīgiem.
Vai varēs pēc gadiem 10–15 noņemt venīrus? Kā bez tiem izskatīsies zobi?
Vienkārši tā noņemt venīrus neizdosies. Lieta tāda, ka venīrs ar zobu ir vienots veselums, tāpēc to var tikai noslīpēt. Ideāli to būtu izdarīt tā, lai zobs sanāktu tāds, kā pirms venīra uzstādīšanas, tomēr tā nesanāks.
Kāpēc venīri saglabājas tik ilgi?
Kvalitatīvi izgatavots venīrs ietver ne tikai zobu tehniķa u zobārsta meistarību, bet arī dārgu aprīkojumu, materiālus, lielu pieredzi utt. Meistara darbs nevar maksāt lēti.
Kā pēc tam rūpēties par zobiem?
Pēc venīru uzstādīšanas zobu kopšana ir absolūti tāda pati, ka bez tiem. Tā paredz rūpīgu zobu tīrīšanu divas reizes dienā (vēlams ar pastu bez lielām abrazīvām daļiņām), zobu starpu iztīrīšanu, kā arī regulāri izejot zobu apskati pie zobārsta.
Dalīties