Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Profesionāla zobu higiēna – bērnu parodontozes novēršanas nosacījums

Profesionāla zobu higiēna – bērnu parodontozes novēršanas nosacījums

Profesionāla zobu higiēna – tas nav ārstniecisks, bet gan profilaktisks pasākums, kurš tomēr ir obligāts, ja Jūsu mērķis ir – novērst stomatoloģiskās saslimšanas, pieprasošas terapeitisko un ķirurģisko iejaukšanos.

Īpaši svarīga ir mutes higiēna, kad runa iet par mazuļiem. Reizēm vecāki kļūdaini uzskata, ka piena zobi neprasa speciālu kopšanu. Rezultātā, tā vietā, lai sniegtu profilaktisko palīdzību – noņemot no zobiem mīksto un cieto aplikumu, zobu bedrīšu hermetizāciju, zobu virsmas pārklāšanu ar speciālu sastāvu un galvenokārt individuālas zobu sukas un pastas izvēli, zobārsti ir spiesti sniegt mazulim specializētu palīdzību, visbiežāk – parodontoloģisko.

Zobārsts bērniem – parodontologs, nodarbojas ar stomatoloģiskām problēmām, kuras rodas vairākumam bērnu jau divu-trīs gadu vecumā. Kā rāda mūsu bērnu stomatoloģijas speciālistu prakse, šajā vecumā daudzi bērni grauž karameles, čipsus un cietos augļus, kas var izraisīt mutes dobumā saslimšanas perēkļus.

Mūsu zobārstniecība Rīgā, sniedz bērnu parodontologa pakalpojumus, kura kompetencē ir alveolas – zobus atbalstoši kaulaudi, periodonti – savienojumi starp alveolām un zobu saknēm, kā arī nesaturošais nervu galus zobu saknes cements – vēl viens kaulaudu tips.

Bērnu zobārsti apvieno šos audus vienā terminā: “parodonts”. Jāatcerās, mazuļa organismam intensīvi augot un formējoties, arī parodonts pastāvīgi atjaunojas un šī iemesla dēļ ir īpaši jūtīgs pret jebkuriem kairinātājiem. Tātad, regulāra apsekošana ar kompleksu smaganu un zobu higiēnu, nepieciešama, lai atklātu iespējamās problēmas un nozīmētu profilaktiskos pasākumus.

Iemesli bērnu stomatoloģijas apmeklēšanai

Mutes higiēna iekļauj sevī bērna zoba pamatnes patoloģiju atklāšanu. Veselīgs bērnu parodonts – nepieciešams nosacījums mazuļa skaistā smaida formēšanai.

Parasti, kā pamatojums tam, lai mazo pacientu apsekotu zobārsts bērniem, kļūst sūdzības par sāpēm vai nepatīkamām izjūtām ēšanas laikā.

Iemesli var būt sekojoši:

  • Parodontīts – audu iekaisums ar smaganu asiņošanu, zobu “kustēšanās” izjūtām, niezes košļāšanas procesā, ēdiena daļiņu iestrēgšanu starp zobiem.
  • Gingivīts – iekaisums smaganu audos ar tūsku, apsārtumu, asiņošanu.
  • Parodontoze – akūts smaganu iekaisums ar sāpīgu zobu jūtīgumu, lielu daudzumu zobakmens, zobu kakliņu un sakņu atsegšanos.

Ar pēdējo saslimšanu Sky Dream Clinic zobārsti nesastopas bieži: bērnu parodontoze ir simptoms nopietniem iekšējo orgānu funkcionēšanas traucējumiem. Pirmās divas patoloģijas nav grūti novērst, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, kuras izmanto mūsu bērnu stomatoloģija Rīgā.

Profesionāla bērnu mutes higiēna ir nepieciešama arī citos gadījumos: bieža stomatīta, sliktas elpas, zobu izkustēšanās un atrašanās vietas traucējumu gadījumā.

Dalīties