Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Piena zobu kariess

Piena zobu kariess

Kariess ir pietiekami izplatīta bērnu saslimšana, kuras var sākt attīstīties uzreiz pēc mazuļa zobiņu parādīšanās. Vecāki reizēm izvēlas neapmeklēt stomatologu, pat kad slimība kļūst ielaista, bet tā ir bīstama problēma – ja savlaicīgi neuzsākt tās ārstēšanu, zobu bojājumi progresēs.

Kariess ir zobu cieto audu bojājumi. Bērnu kariess attīstās ātros tempos: ja pieaugušajiem periodu no sākuma līdz dziļajai stadijai var veidot gadi, mazuļa zobi var sabojāties pāris mēnešu laikā. Galvenokārt bojājas uzreiz vairāki piena zobiņi.

Kariesa tipi

  • Virsmas bojājumi: to ietvaros ir vērojami maznozīmīgu izmēru dobumi, savukārt bojājumi skar tikai zoba emalju. Mazulis parasti izjūt asas sāpes, lietojot saldo vai skābo ēdienu. Šādā saslimšanas pakāpē mūsu speciālisti apstrādā iebojātās zonas ar fluoru saturošajiem sastāviem.
  • Vidējā stadija. Šajā posmā parādās dentīna sabrukšana. Problemātiskie zobi kļūst jūtīgi pret termiskiem un garšas kairinātājiem. Ārstēšana dotajā stadijā paredz plombēšanas pielietošanu. Ja zobiņš kustas, tuvākajā laikā tā vietā izaugs jaunais zobs, attiecīgi plombu šādā gadījumā neieliek.
  • Dziļš kariess ir ielaistā saslimšanas stadija, kuru bieži pavada periodontīts, cistu veidošanās, pietūkums.

Kariesa ārstēšana

Kariesa ārstēšanas metodika mazuļiem praktiski neatšķiras no pieaugušo pacientu ārstēšanas – kariesa skartās zonas iztīra, bet izveidojušos dobumus aizver ar plombu. Atšķirība ir tā, ka mazuļiem ir sarežģīti nosēdēt krēslā ar atvērto muti stundām ilgi. Tādēļ manipulācijām ir veicamas minūtēs. Ja ar šo laiku nepietiek, visu ārstēšanas kursu būtu lietderīgāk sadalīt vairākās daļās.

Mūsu centrā strādā pieredzējuši ārsti, kuri ik dienu veic šādas procedūras. Izmantojot viņu pakalpojumus, jūs iegūsiet akurātu, nesāpīgu un kvalitatīvu ārstēšanu par saprātīgām cenām. Neatlieciet stomatologa apmeklējumu, jo vienmēr vienkāršāk un pieejamāk cīnīties ar slimībām to sākotnējās stadijās.

Ja vēlaties pierakstīties kariesa ārstēšanai pie mums, dodieties pēc saites ŠEIT.

Dalīties