Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Piena zobu izraušana Rīgā

Piena zobu izraušana Rīgā

Parasti piena zobi maziem bērniem izkrīt paši, dabiskā veidā nomainoties uz pastāvīgiem. Tomēr mēdz būt situācijas, kad bērnam nepieciešama stomatologa palīdzība. Šādu situāciju sarakstā ietilpst kariesa skartā zoba izraušana, Tas ir ārkārtējs pasākums, kuru izvēlas veikt speciālists. Vispirms tiek noteikta terapeitiskā ārstēšana. Taču tad, ja no zoba izraušanas tomēr neizdosies izvairīties, tad mūsu ārsti šo procesu veiks profesionāli, nesāpīgi.

Piena zobus nav ieteicams izraut mājas apstākļos. Piena zobu saknes parasti aptver pastāvīgā zoba aizmetni, tāpēc tos ir grūti izraut. Lai izvairītos no komplikācijām, šo manipulāciju jāveic stomatologiem. Zobi netiek izrauti, ja bērnam ir mutes dobuma iekaisuma slimības - kandidoze, stomatīts.

Kad tiek izrauti piena zobi?

Zoba izraušana ieteicama sekojošās situācijās:

  • aizkavējas saknes rezorbcija;
  • smaganās izveidojušies iekaisuma procesi;
  • sakne jau ir sadalījusies, zobs ir kustīgs, bet nenāk ārā, tādējādi radot neērtības;
  • pastāv ievērojamas kariozi bojājumi;
  • uz saknes ir parādījusies cista;
  • zobam ir plaisas, nolūzumi.

Vēl ārsts var ieteikt izraut zobu medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, gaimorīta gadījumā. Turklāt šāda iejaukšanās var būt nepieciešama ortodontisko indikāciju gadījumā.

Labākā Rīgas zobārstniecība

Mūsu klīnikas speciālisti ir orientēti uz iespējamo bērnu zobu saglabāšanu, taču mēdz būt gadījumi, kad nevar iztikt bez zoba raušanas. Ķirurģiskās ārstēšanas pirmais posms ir pārbaude: ārstam jāiepazīstas ar bērna sakņu struktūras īpatnībām, jāizpēta slimības vēsturi, jānoskaidro blakusslimību klātbūtne. Pirms zoba raušanas tiek veikti instrumentālie un laboratoriskie izmeklējumi, kas palīdz stomatologam izpētīt mazā pacienta organismu un atklāt iespējamās kontrindikācijas. Mūsu centrā zobus izrauj, pielietojot anestēziju vai sedāciju, izmantojot drošus medikamentus.

Mūsu centrā ārsti piedāvās mazināt nesavlaicīgi izrauta zoba sekas: pēc ortodonta apmeklējuma mēs varēsim bērnam uzstādīt tukšās vietas fiksatoru vai izgatavot vieglas un ērti lietojamas plāksnes ar mākslīgajiem zobiem. Tas nesabojās zobu skaistumu un funkcionalitāti.

Dalīties