Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Paradontoze nav nāves spriedums: bojāto kaulaudu efektīva atjaunošana

Paradontoze nav nāves spriedums: bojāto kaulaudu efektīva atjaunošana

Paradontoze nav nāves spriedums: bojāto kaulaudu efektīva atjaunošanaŠobrīd stomatoloģijas klīnika savā arsenālā izmanto inovatīvās metodes paradontozes terapijā – plaša periodonta vai zoba mīksto audu bojājumu gadījumā, ko izraisīja ilgstošs iekaisuma process.

Par galveno saslimšanas iemeslu zobārsti uzskata nepietiekamu smaganu apkārtējo audu apasiņošanu. Slimība attīstās lēni, un ilgstošā laika posmā, bez simptomiem. Rezultātā veidojas atrofija vai starpzobu starpsienu tievēšana.

Par to, ka jāapmeklē stomatologs, jo attīstījusies paradontoze, liecina šādi simptomi:

  • Sāpes smaganās, dedzināšana un nieze košļājot ēdienu.
  • Zobu tīrīšanas laikā asiņošana.
  • Pastāvīga un nepatīkama smaka no mutes.
  • Smaganu bālums.
  • Pulsējošas izjūtas.
  • Zobu sakņu atkailināšanās.
  • Zobu kustīgums, līdz pat izkrišanai.

Nevajadzētu atlikt zobārsta apmeklējumu, noņemot sāpes ar pretsāpju preparātiem – ielaista paradontoze tiek pavadīta ar mutes dobuma mīksto audu strutainu iekaisumu, kas noved pie sepses un kuņģa-zarnu trakta bojājumiem.

 
 

Mūsdienu stomatoloģijas iespējas

Mūsdienu stomatoloģijas iespējasKompleksa paradontozes ārstēšana ietver medikamentozo terapiju, ultraskaņas tīrīšanu ar intensīvu skābekļa un barības vielu piegādi bojātiem audiem, lai stimulētu šūnu atjaunošanos.

Vietējā terapija ir virzīta uz iekaisuma procesa novēršanu un apvieno injekcijas, skalošanu, medikamentu lietošanu, bet vispārējā terapija – par savu mērķi izvirza imunitātes stimulēšanu un kaulaudu reģenerāciju.

Pamatojoties uz klīnisko ainu, stomatologs sastāda plānu slodzes samazināšanai uz zobiem un smaganām, pēc tam – atjaunojot to funkcijas. Tiek izmantoti speciāli fiksatori, kuri palīdz izkustējošamies zobiem stingri turēties savā vietās ēšanas laikā.

Tiek veikta arī zobu kabatu kiretāža – neķirurģiska smaganu kabatu attīrīšana no aplikumiem un zobakmens, kas provocēja asiņošanu un nepatīkamo smaku no mutes.

Ja slimība ir ielaistā stāvoklī, zobārsti izmanto ķirurģiskus pasākumus:

  • Protezēšanu.
  • Implantāciju.
  • Vestibuloplastiku.

Ķirurģiskās iejaukšanās mērķis ir kaulu materiāla atjaunošana. Stomatoloģijas klīnika Sky Dream Clinic pirms tam veic injekciju antibakteriālo terapiju, kas ilgst līdz pusotrai nedēļai.

Ja ir kariess un nepieciešams izraut zobus, tiek veikta mutes dobuma sanācija, dažos gadījumos – depulpācija.

 

Dalīties