Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Mūsdienīgi zobu diagnostikas veidi

Mūsdienīgi zobu diagnostikas veidi

Zobu diagnostika - tas ir zobu sistēmas stāvokļa novērtēšanas process, lai atklātu dažādas slimības, defektus un citas problēmas. Tas ietver dažādas metodes un instrumentus, piemēram, vizuālo pārbaudi, rentgena uzņēmumu izmantošanu, kā arī instrumentālos un laboratoriskos izmeklējumus. Zobu pārbaude ļauj atklāt kariesu, periodontītu, smaganu slimības un citas slimības agrīnās stadijās, kad tās ir vieglāk ārstējamas. Pārbaudes laikā tiek novērtēta zobu veselība, smaganu un mutes dobuma gļotādas stāvoklis, kā arī žokļu kaulaudu stāvoklis.

Balstoties uz diagnostikas rezultātiem, zobārsts katram pacientam izstrādā individuālu ārstēšanas plānu, nosakot nepieciešamās procedūras un tehnoloģijas. Pēc ārstēšanas tiek veikta diagnostika, lai novērtētu terapijas rezultātus un uzraudzītu zobu stāvokli nākotnē. Regulāra diagnostika palīdz novērst komplikāciju rašanos un saglabāt zobu veselību visa mūža garumā.

3D datortomogrāfija

3D datortomogrāfija (DT) – tā ir attēlveidošanas metode, kas izmanto rentgena starus, lai iegūtu trīsdimensiju attēlus no ķermeņa iekšējām struktūrām, proti, zobiem un to apkārt esošajiem audiem. Tā ir uzlabota parastās divdimensiju rentgenogrāfijas versija. Šai procedūrai raksturīga augsta izšķirtspēja, kas ļauj iegūt trīsdimensiju attēlus, lai nodrošinātu precīzāku diagnostiku, kā arī tā ir lieliska iespēja izvairīties no struktūru pārklāšanās, ar ko bieži nākas saskarties, veicot parasto divdimensiju rentgenogrāfiju. Šī metode tiek plaši izmantota zobārstniecībā, lai plānotu zobu implantāciju, novērtētu zobu un žokļa sistēmas stāvokli, atklātu osteomielītu un citas kaulu slimības, kā arī, lai veiktu precīzas ķirurģiska rakstura iejaukšanās.

Vēl Jūs varat veikt veselības ”check up”, lai pārbaudītu savu veselības stāvokli. Tas ir medicīnisko izmeklējumu komplekss, kura mērķis ir novērtēt cilvēka pašreizējo veselības stāvokli un atklāt iespējamās problēmas to agrīnā stadijā. Šie izmeklējumi ietver dažādas medicīniskās procedūras, testus un analīzes atkarībā no pacienta vecuma, dzimuma, slimības vēstures un citiem individuāliem faktoriem. Šāda veida pārbaude ir ieteicama gan kā profilaktisks pasākums visiem cilvēkiem, jo īpaši tiem, kuriem ir riska faktori noteiktu slimību attīstībai, gan arī tiem, kuri ievēro veselīgu dzīvesveidu.

Dalīties