Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Kāpēc bērnam sāp piena zobi un kā ar to tikt galā?

Kāpēc bērnam sāp piena zobi un kā ar to tikt galā?

Kāpēc bērnam sāp piena zobi un kā ar to tikt galā, Bērnu stomatologsPiena zobi sāk nākt cilvēkam pirmajā dzīves gadā un kalpo īsu laiku – tikai dažus gadus. Daba tos noteikusi, ka pagaidu un anatomiski tie atšķiras no pastāvīgajiem. Taču, izvairīties no problēmām izdodas nedaudziem. Zinot piena zobu uzbūves īpatnības un aprūpes prasmes, var minimizēt bojājumu risku. Zobārsts bērniem, klīnikā Sky Dream Clinic, sniegs viskvalificētākas atbildes uz jautājumiem par slimības profilaksi.

Zobu sāpju iemesli bērnam

Zobu emalja piena zobiem ir daudz vājāka, nekā pastāvīgajiem, tāpēc kariesa risks ir augstāks. Turklāt, pilnvērtīgi tīrīt bērnam zobus ne vienmēr izdodas pat ar vecāku palīdzību. Bieži vien mazuļa pirmā vizīte pie stomatologa ar sūdzībām par sāpēm, notiek 3-6 gadu vecumā. Galvenās problēmas, kuras izraisa sāpīgumu:

  • Zobu nākšana. Piena zobi nāk pēc kārtas, un, ja priekšzobi parādās zīdaiņa vecumā, tad dzerokļi sāk parādīties tikai skolas periodā. Bieži vien, kad sūdzas par sāpēm, stomatologs konstatē, iemesls – zobu nākšana.
  • Kariess. Bērnu zobu emaljas trausluma un nenobrieduma dēļ, kariess bērnam parādās ļoti ātri. Sāpju gadījumā un pirmo kariozo izpausmju uz emaljas virsmas atrašanas gadījumā, nepieciešams bērnu zobārsts, lai veiktu ārstēšanu.
  • Pulpīts. Kariess var strauji attīstīties un ātri izplatīties dziļajos audu slāņos, izraisot pulpītu – nervu audu iekaisumu. Šajā gadījumā sāpes ir spēcīgas un rada bērnam nepatīkamas izjūtas.

Bērnu zobu slimību profilakse

Lai stomatologs bērnam nebūtu jāapmeklē ļoti bieži, bērnu zobārsts veic savlaicīgu kariesa profilaksi. Efektīvās metodes, kas novērš piena zobu bojājumus:

  • Ja kariess ir atklāts sākuma stadijā (balts plankums), tad stomatologs apstrādā dobumu ar speciālu šķīdumu, kas satur sudraba jonus. Šāda apstrāde novērš patoloģiskā procesa turpmāko attīstību.
  • Fisūru hermetizācija. Pastāvīgo zobu rieviņu aizzīmogošana ar hermētisku sastāvu palīdz izvairīties no kariesa procesa attīstības, jo šajās rieviņās uzkrājas barības paliekas un tiek aktivizēta baktēriju darbība.

Bērnu zobārsts klīnikā Sky Dream Clinic detalizēti izstāstīs par slimības profilaksi bērniem, kā arī veiks kvalificētu un nesāpīgu zobu ārstēšanu.

Dalīties