Kādos gadījumos jāliek kroņi uz zobiem?
Kādos gadījumos jāliek kroņi uz zobiem?
Zobu kroņi ir stomatoloģiskās konstrukcijas, kuras izmanto, lai atjaunotu zobu formu, funkciju un estētiku. Tos var uzstādīt, ja zobi ir stipri bojāti, tiem ir kariess vai pēc sakņu kanālu ārstēšanas.
Zobu kroņu veidi:
- Metāla konstrukcijas, kas tiek izgatavotas no nerūsējošā tērauda. Tās ir izturīgas un uzticamas, ideāli piemērotas zobiem, kas atrodas zem lielas slodzes.
- Kompozītkroņi, kas tiek veidoti no kompozītmateriāliem, kā arī tos var tonēt, lai tie atbilstu zobu krāsai. Tie ir estētiski pievilcīgāki, taču ir mazāk izturīgi.
Tikai pēc zobu pārbaudes tiek noteikta konstrukciju uzstādīšanas nepieciešamība. Indikācijas kroņa uzstādīšanai – tas ir spēcīgs kariess, ko kuru nevar novērst ar plombas palīdzību. Vēl tas varētu būt zoba bojājums traumas dēļ, turpmākas zobu bojāšanās novēršanai. Šī procedūra atjauno košļāšanas funkciju un uzlabo smaida estētiku. SKY DREAM CLINIC klīnikā zobārsti izmanto progresīvas metodes, kuras garantē precīzu kroņu izgatavošanu un uzstādīšanu. Katrs gadījums ir unikāls, tāpēc profesionālis, izvēloties optimālāko kroņa variantu, ņem vērā pacienta zoba un žokļa īpatnības.
Kāpēc tiek likti kroņi?
Pēc sakņu kanālu ārstēšanas bieži tiek likti kroņi, lai aizsargātu un stiprinātu zobu, kas kļuvis neaizsargātāks. Gadījumos, kad zobi ir jāsaglabā, kroņi palīdzēs novērst zobu turpmāko bojāšanos un nodrošinās pareizu žokļa attīstību. Ja ir ievērojami emaljas defekti, tad kronis var uzlabot estētisko izskatu un aizsargāt zobu.
Ja zobu biežie bojājumi ir saistīti ar attīstības īpatnībām vai slimību, tad var ieteikt uzstādīt kroni profilakses nolūkos. Svarīgi savlaicīgi doties pie zobārsta, lai novērtētu zobu stāvokli un saņemtu ieteikumus par nepieciešamajiem pasākumiem. Regulāras pārbaudes palīdzēs atklāt problēmas sākotnējā stadijā un pieņemt savlaicīgus lēmumus.
Kroņu uzstādīšanas procedūra parasti ir nesāpīga, jo tiek izmantota vietējā anestēzija. Svarīgi uzturēt labu mutes dobuma higiēnu un regulāri apmeklēt zobārstu, lai veiktu profilaktiskās pārbaudes. Pierakstīties uz konsultāciju pie stomatologa Jūs varat šeit!
Dalīties