Rīga:
Bērzaunes iela 7, Rīga (VEF)
+371 20012559
Mārupe:
Malduguņu iela 2, Mārupe
+371 27260101

Anestēzijas pielietošana zobu ārstēšanā bērniem

Anestēzijas pielietošana zobu ārstēšanā bērniem

Daudzi bērni baidās, kad ir jāapmeklē zobārsts. Turklāt, mazam bērnam ir grūti ilgi nosēdēt uz vietas, kad tiek veikta zobu ārstēšana. Zobārsts bērniem izmanto dažādus palīglīdzekļus – vietējo anestēziju (gēli, injekcijas), kā arī smieklu gāzes sedāciju.

Smieklu gāzes sedācija

Bērnu zobārstniecībā anestēzijai un nomierināšanas metodēm ir primāra loma. Smieklu gāze ir slāpekļa oksīds, inhalāciju izmantošanā, kad nepieciešama zobu ārstēšana bērniem. Tā sniedz nomierinošu ietekmi, ja ir vieglas vai vidējas pakāpes sāpes. Pēc 4-5 ieelpas reizēm, gāze sāk darboties, sasniedzot maksimālo efektu pēc 3-4 minūtēm.

Zobārsts izmanto smieklu gāzes anestēziju bērniem ar paaugstinātu trauksmes līmeni. Pacients jutīsies mierīgāks. Turklāt veidojas vispārējs pretsāpju efekts. Pēc 5 minūtēm, pēc gāzes padeves pārtraukšanas, tā pilnībā tiek izvadīta no mazā pacientas plaušām un nerada sistēmisku ietekmi uz organismu. Zobārsti atzīmē šādas sedācijas ar smieklu gāzi (slāpekļa oksīds), priekšrocības:

  • Papildus anestētisks efekts.
  • Sāpju jutīguma sliekšņa paaugstināšanās.
  • Viegli regulēt nepieciešamo dozu.
  • Pacienta emocionālais komforts un atslābināšanās.
  • Ārstēšanas laikā notiekošā viegls atmiņas zuduma efekts (pacients neatcerās par sāpīgajām izjūtām, ja tās bija radušās, kas palielina toleranci pret stomatologisko procedūru).
  • Gāzes padeves momentāla pārtraukšana, pēc procedūras pabeigšanas.

Citi atsāpināšanas veidi

Zobārsts bērniem, savā praksē plaši pielieto vietējo anestēzijas līdzekli. Pretsāpju līdzekli izvēlās atkarībā no pacienta vecuma un saslimšanas gaitas īpatnībām. Līdz 4 gadiem jāpielieto gēls. Pretsāpju injekcijas ārsti izmanto ar piesardzību, novērojot bērna reakciju, ja nav kontrindikāciju.

Jebkuras pieņemšanas beigās, zobārsts bērniem, sniedz vispārējus ieteikumus zobu higiēnai. Bērnu zobu kopšana prasa īpašu attieksmi, jo turpmāk, to vietā veidojas pastāvīgie zobi. Zobu higiēnists pastāstīs, cik reizes dienā jātīra zobi, kādu pastu jāizmanto vislielākai efektivitātei, kādi ēdināšanas noteikumi jāievēro bērnu vecumā.

Dalīties