Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 8:00-20:00
Se.: 10:00-16:00
Sv.: Brīvdiena

Zobu plates: kas jāzina un ar ko tās atšķiras no breketēm

Zobu plates: kas jāzina un ar ko tās atšķiras no breketēm

Zobu plates: kas jāzina un ar ko tās atšķiras no breketēmNepareizi noformējies zobu sakodiens spēj kļūt cilvēkam ne tikai par estētisku, bet arī par fizioloģisku problēmu. Ielaista zobu izliekuma dēļ, tiek traucēta ēdiena sakošļāšana, elpošana, dikcija, neskaitot tīri stomatoloģiskās problēmas – zobu aplikumu vai emaljas nodilšanu. Tāpēc ir tik svarīgi, parādoties pirmajām zobu rindas deformācijas pazīmēm, vest bērnu uz zobārstniecības klīniku pie ortodonta uz konsultāciju, kurš rekomendēs optimālu korekcijas metodi. Žokļu deformācijas attīstību agrīnos etapos, labo ar noņemamiem korekcijas aparātiem, kuri pazīstami kā – zobu plates.

Kādā veidā zobu plates valkāšana palīdz izlabot sakodienu

Zobu plates izgatavo zobārstniecības klīnika, individuāli pēc nospieduma vai bērna žokļu 3D uzņēmuma. Izstrādājuma pamatā ir korpuss no mīkstas plastmasas vai silikona, uz kura izvietoti loki-korektori no titāna vai niķeļa stieples. Uzliekot uz zobiem, loki nostiepjas un saudzīgi spiež uz kronīšiem, rūpīgi bīdot zobu rindu. Tā kā kronīši nobīdās, konstrukciju regulē ar speciālu atslēgu, lai cilpas būtu pastāvīgi nostieptas.

Pastāvīgās valkāšanas zobu plates un tās, kuras jāvalkā tikai naktī, darbojas vienādi. Līdzīgi korsetei, stieples cilpa notur zobus un bīda tos vajadzīgajā virzienā, un šī spiediena iedarbībā pastāvīgi tiek formēts Holivudas smaids.

Plates ir labākas vai sliktākas par breketēm?

Viens ir jāsaprot, ortodontijā nav efektīvu vai mazāk efektīvu aparātu. Ko izvēlēties: zobu plates vai breketes – ortodonts izvēlēsies pēc pacienta apskates. Taču, bērniem, kuriem pārsvarā ir piena zobi, breketes neliek, vienkārši tāpēc, ka tas var aizturēt dabisko zobu rindas atjaunošanos.

Plates iesaka uzstādīt bērniem, ne jaunākiem par 6 gadiem. Pirmsskolnieki un jaunāko klašu skolēni viegli pierod pie pastāvīgas korekcijas aparāta nēsāšanas. Tas droši izvietojas uz zobiem, netraucē ēst un runāt, viegli tiek noņemts mazgāšanai un tīrīšanai.

Pusaudžiem vienkāršāk un ērtāk ir ar breketēm, tāpēc ka tās ir estētiskākas, it sevišķi slēptās un neprasa pastāvīgu noņemšanu. Piemēram, vecāko klašu skolēniem nav vienkārši sevi piespiest noņemt un nomazgāt plati pēc katras ēdienreizes. Taču ar mutes skalošanu viņi viegli tiek galā, tāpat kā ar zobu virsmas tīrīšanu zem breketēm, ar speciālas birstītes palīdzību.

Kā redzat, gan noņemamajiem zobu korekcijas aparātiem, gan nenoņemamajiem ir savi plusi. Pretstatīt tos nav pareizi. Vēl jo vairāk, breketes var kļūt par loģisku korekcijas procedūras turpinājumu turpmākās dzīves gaitās, īpaši, ja ir sarežģītas žokļu un zobu rindas deformācijas.

Kā bērniem uzliek zobu plates

Katra zobārstniecības klīnika ir izstrādājusi savu oriģinālo pieeju bērnu ortodontijas aparātu izgatavošanā. Mūsu zobārstniecība Rīgā strādā šādā veidā:

  1. Pirmreizējā apskatē ārsts izpētīs zobu rindas stāvokli, izdarīs uzņēmumus un paņems zobu nospiedumus.
  2. Otrajā vizītē – pēc 1-2 nedēļām – bērnam izgatavo individuālo plati, kuru piemērīšanas laikā speciālists papildus pielāgos maksimāli komfortablai valkāšanai.
  3. Katrā nākamajā vizītē pie ārsta, parasti tās ir 1-2 reizes, notiek plates pielāgošana un korekcijas rezultātu novērtēšana, turpmākajai sakodiena ārstēšanas plāna formēšanai.

Pierakstīties uz pieņemšanu var pa telefonu +371 200 12 559

Dalīties