Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 8:00-20:00
Se.: 10:00-16:00
Sv.: Brīvdiena
Pieraksts:
+371 200 12 559

Ortodontija – zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC

Ortodontija – zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC

Ortodontija ir stomatoloģijas atzars, kas specializējas patoloģiska zobu sakodiena korekcijā un skaista smaida veidošanā zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC. Ortodontija ir estētiskā stomatoloģijas daļa. Tomēr ortodontijas galvenais uzdevums ir saglabāt pacienta košļāšanas aparāta funkcionalitāti. Savlaicīga sakodiena izlabošana ļauj ne tikai padarīt smaidu pievilcīgu, bet arī saglabāt zobus, jo nepareizs sakodiens veicina smaganu un kaulaudu slimību attīstību, kā arī var kalpot par cēloni zobu zaudēšanai.

Kādos gadījumos ortodontija palīdz pacientiem:

 • Sejas asimetrijas un neestētiska smaida gadījumā.
 • Ja rodas diskomforta sajūta mutes dobumā košļāšanas laikā.
 • Ja ir atsevišķu skaņu izrunas un dikcijas kopumā traucējumi.
 • Ja ir apgrūtināta elpošana.

Ortodontijā breketes un zobu kapes tiek uzstādītas gadījumos, ja pacientam ir:

 • Nepareizs sakodiens, piemēram, distāls, krustenisks.
 • Sablīvēts zobu stāvoklis.
 • Neizšķīlušies zobi.

Biežāk uzdodamie jautājumi ortodontijā

Cik ilga ir ārstēšana ar brekešu palīdzību ortodontijā?

 • Ārstēšanas ilgums vidēji ir 18 mēneši, taču tas var katrā konkrētajā gadījumā variēties individuāli.

Kādas garantijas tiek sniegtas ārstēšanai ortodontijā?

 • Zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC ortodontijā mēs izmantojam brekešu sistēmas, kurām ir pierādīta to drošība un efektivitāte. Ievērojot visas zobārsta / ortodonta rekomendācijas, skaists smaids jums ir garantēts.

Vai var izlīdzināt zobus bez breketēm?

 • Var, piemēram, izmantojot zobu kapes(elainerus). Noteikt optimālo zobu izlīdzināšanas paņēmienu konkrētā situācijā var zobārsts/ ortodonts.

Vai rodas sāpīgas sajūtas, kad tiek uzstādītas un valkātas breketes ortodontijā?

 • Var būt neliels diskomforts, uzstādot, noņemot un aktivizējot

Kādā vecumā ieteicams doties pie zobārsta/ ortodonta?

 • Mūsdienu tehnoloģijas ortodontijā padara iespējamu zobu izlīdzināšanu praktiski jebkurā vecumā. Atšķirība ir tikai tāda, ka bērnībā ārstēšana ortodonijā norit ātrāk un vieglāk, turklāt agrīna vēršanās pie speciālista paaugstina iespēju, ka tiks novērsta nepareiza sakodiena veidošanās un šķībi izaugušu zobu iespēja. Pieaugušiem pacientiem vajadzīgs ilgāks laiks, lai nostiprinātu rezultātu.

Ortodontisko aparātu veidi, ārstēšanas varianti

 • Kā galvenās ortodontiskās konstrukcijas tiek izmantotas breketes. Atkarībā no problēmas sarežģītības pakāpes, tās var tikt uzstādītas uz viena žokļa vai abiem. Breketes pilda svarīgas funkcijas, līdz pat žokļa kaulu veidošanai un aukslēju platuma izmaiņām.
 • Breketesir izplatītākais konstrukciju veids ortodontijā, kas sastāv no tādiem kā slēdzīšiem ar gropēm, precīzāk – no breketēm ar elastīgām ligatūrām un loka. Breketes tiek fiksētas uz ārējās vai iekšējās zobu virsmas vienam vai abiem žokļiem. Gropēs tiek ievietots metāla loks, kas tad arī ir atbildīgs par šķībo zobu pārvietošanos, ieņemot noteikto formu, tādējādi izlīdzinās visa zobu rinda.
 • Pateicoties breketēm, ārstēšana norit komfortabli jebkura vecuma pacientiem. Mūsdienīgās breketes ir praktiski nemanāmas apkārtējiem. Brekešu cena ir atkarīga no to tipa un ārstēšanas īpatnībām ortodontijā. Piemēram, caurspīdīgas safīra breketes būs dārgākas par parastajām metāla.
 • Skaisti un līdzeni zobi nav iegūstami vienā dienā, ārstēšanai var būt nepieciešams ilgs laiks. Cik ilgi un kādiem tempiem noritēs zobu rindas izlīdzināšana ortodontijā, noteiks diagnostikas sākuma posmā. Tāpēc zobārstniecības klīnikā SKY DREAM CLINIC speciālistu rīcībā ir jaunākās tehnoloģijas un aprīkojums precīzai un rūpīgai diagnostikai.

Ir vēlreiz jāatgādina, ka ortodontija tulkojumā nozīmē „līdzeni zobi”. Šis zobārstniecības atzars nodarbojas ar iedzimtu vai iegūtu zobu rindas defektu labošanu, tā ir kompleksas zobu ārstēšanas neatņemama sastāvdaļa. Tā kā mutes dobuma harmonijas atjaunošanas process ortodontijā ir sarežģīts, tas ir iedalīts vairākos posmos.

Dalīties