Adrese:
Bērzaunes iela 7,
Rīga (VEF)
Darba laiks:
Pm. - Pk.: 9:00-19:00
Se. - Sv.: Brīvdiena

Piena zobu ārstēšana

Piena zobu ārstēšana

Kariesa ārstēšana un profilakse

Zobi pakļauti dažādām slimībām daudzu iemeslu dēļ. Vispirms jau zobu veselību ietekmē mutes dobuma higiēnas ievērošanas efektivitāte. Pēc katras ēdienreizes cilvēkam ir jāiztīra savs mutes dobums – tā var būt zobu birste vai speciāli diegi. Ļoti bieži, kad pa rokai nav nedz birstītes, nedz diega, starp zobiem paliek pārtikas atliekas, pateicoties kurām attīstās ļaundabīgas baktērijas, kas izraisa kariesu un citas nepatīkamas slimības.

Kariess ir samērā nepatīkama slimība, kas grauj zobu un rezultātā noved pie tā zaudēšanas. Kariesa sākuma stadijās ārstēšanā tiek izmantotas aplikācijas ar speciālu šķīdumu, ko uzliek uz kariesa skartajām zoba daļām. Ja kariess jau pietiekami attīstījies, to noņemt var, preparējot skarto plakni un tās vietā ievietojot plombēšanas materiālu.

Nevar precīzi pateikt, cik ilgā laikā var attīstīties kariess, šis laiks var būt no dažiem mēnešiem līdz pat vairākiem gadiem, viss ir atkarīgs no tā, cik labi cilvēks ievēro mutes dobuma higiēnu.

Bieži vien kariess parādās bērniem un pusaudžiem. Tam ir daudz iemeslu. Vispirms jau jānorāda, ka bērnam ir grūti labi iztīrīt zobus, veidojas aplikums, kā rezultātā attīstās kariess. Lai tā nenotiktu, uzraugiet, lai Jūsu bērns rūpīgi iztīrītu zobus, nepieciešamības gadījumā palīdziet viņam. Lai izvairītos no kariesa rašanās, nelietojiet produktus ar augstu cukura saturu, kā arī sekojiet mutes dobuma higiēnai un atcerieties: ir vieglāk novērst kariesa veidošanos, nekā pēc tam to ārstēt.

Mūsu speciālisti