Zobu ārstēšana

Mūsdienu zobārstniecības mērķis ir samazināt zobu traumatiskus bojājumus preparēšanas laikā. To var panākt tikai, izmantojot kompozītus, kas iestājas ķīmiskā saitē ar zoba audiem un veido ar viņiem kopīgu, monolītu struktūru. Kariesa dobumu plombēšana tiek veikta, izmantojot gaismas konservēšanas kompozītmateriālus (tie ir helio kompozīti, gaismas kompozīti).

Pēc savas cietības kompozītmateriāli maksimāli līdzīgi zobu emaljas cietībai. Plomba no tāda materiāla fiksējas kariesa dobumā uz speciālu līmi - adhesīvu. Tas ļauj ārstam sasniegt, tās uzlaboto malas fiksāciju un tādējādi palielinās plombas kalpošanas laiks. Daudzas šādas plombas savā sastāvā satur fluora produktus, kas stiprina zobu emalju. Katram materiālam savā komplektā ir dažādas krāsas - plombu var izvēlēties optimāli pēc zoba krāsas. Tas ir īpaši svarīgi, plombējot priekšējos zobus - jo estētika un zobārstniecība ir cieši saistītas.

Ievērojama uzmanība tiek pievērsta zobu slimību profilaksei. Parasti zobu ārstēšana iet kopā ar profesionālu mutes dobuma higiēnu: zobu aplikuma noņemšana, izmantojot ultraskaņu, kurai seko zobu pulēšana ar speciālu pastu.

Ārējās virsmas centrālo un sānu priekšzobu bojājumu gadījumā, lai sasniegtu labāko estētisko efektu var izmantot venīrus. Venīri - keramikas plāksnes, ko izmanto priekšējo zobu kroņa daļas defektu gadījumā, vai, lai uzlabotu estētiku. Terapeitisko stomatoloģiju obligāti jāveic ar vietējo anestēziju. Mēs strādājam ar importu artikaīna tipa anestēziju. Šāda veida preparātus pieņemami lietot bērnu pediatrijas praksē, grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm, pacientiem ar sirds un asinsvadu sistēmu traucējumiem. Uz šodienu, tie ir mazāk toksiski un visefektīvākie pretsāpju darbības vietējās anestēzijas preparāti.

Adhesīvu izmantošana ļauj plombēt ne tikai nelielus kariesa dobumus, bet arī atjaunot stipri bojātus zobus. To sauc par zobu restaurāciju ar gaismas kompozītu izmantošanas palīdzību.

Zobu restaurācija - svarīga alternatīva vienu kroņu protezēšanai, kā arī ar metāla keramiku. Priekšrocības: maksimāli saglabājas veselīgi zobu audi, samazinās ārstēšanas laiks. Lai palielinātu šādu konstrukciju izturības īpašības, izmanto metāla (enkuru) vai oglekļa (C-post) tapas, kas pastiprina zobu kanālos.

Ārstējot komplicētu kariesu (pulpitus un periodontītus), mēs izmantojam importa intrakanālu (endodontisku) instrumentu.
Zobu sakņu kanālus plombē, izmantojot plombēšanas materiālus- gutaperču un sīlerus.

Gutaperčas izmantošana ļauj sasniegt kvalitatīvu sakņu kanāla obturāciju pēc tā apstrādes, kas garantē ārstēšanas augstu kvalitāti. Visas manipulācijas ar zobu kanāliem tiek kontrolētas ar radioviziogrāfiju.