Protezēšana

Sajūtiet atšķirību
Mūsdienu stomatoloģiskās tehnoloģijas un materiāli ļauj ne tikai izvairīties no neizbēgamiem estētiskiem defektiem, kādus agrāk radīja izmantojamo materiālu nepilnības, bet arī no kļūdām, kuras pieļāvusi pati daba.

Priekšvēsture
Venīri kā zobu protezēšanas metode radās jau pagājušajā gadsimtā. Aktieri, kuriem filmas uzņemšanas laikā bija nepieciešams žilbinošs smaids, fiksēja uz zobiem speciālas protēzes, kas padarīja zobus līdzenus un sniegbaltus. Dabiski, tas bija tikai īslaicīgs variants, taču ar laiku šis risinājums atrada jaunu pielietojumu un jau no teatrālo tēlu veidošanas sadaļas tas ienāca parastu cilvēku reālajā dzīvē. Mūsdienās tie ir venīri vai lumenīri.

Venīri un luminīri –
ir ļoti plānas protēzes, kas tiek fiksētas uz zobiem, parasti uz priekšējiem zobiem, tā kā tie pilda estētisko funkciju. Venīri un luminīri ir praktiski identiski jēdzieni, taču venīru biezums vidēji ir 0,5 milimetri, savukārt luminīri ir divas reizes plānāki. Tas ļauj tos fiksēt uz esošajiem zobiem, izslēdzot nepieciešamību tos iepriekš apvīlēt. Ar venīriem doto operāciju veikt nav iespējams, tādēļ no zobu virsmas tiek noņemts virsējais slānis nedaudz mazāk kā milimetra biezumā, pēc kā tiek uzstādītas uz zobiem.

Ko izvēlēties: venīrus vai luminīrus?
Jautājums ir likumsakarīgs un to uzdod daudzi pacienti, kas vēršas klīnikās, lai atjaunotu sava smaida skaistumu. Vispirms tiksim skaidrībā, kam ir paredzētas zobu plāksnītes.
Zobu venīri, tāpat kā luminīri ir paredzēti, lai atjaunotu smaida estētiku, padarītu zobu rindu līdzenu un mirdzošu. Tādēļ mazās protēzes būs piemērotas tiem, kuriem ir novērojamas emaljas krāsas izmaiņas (smēķēšanas, biežas tējas vai kafijas dzeršanas, dažādu zobu un organisma saslimšanu dēļ), uz emaljas ir plaisas vai nelieli robiņi, ir spraugas starp zobiem vai atsevišķiem zobiem ir nepareiza forma. Šajos gadījumos venīri un lumenīri ļauj noslēpt redzamos trūkumus un atjaunot zobu rindas pievilcību.

Procedūras gaita
Restaurācija ar venīru vai luminīru palīdzību notiek divos posmos.
Pirmās vizītes laikā mūsu ārsts sagatavo zobus, noņem nospiedumu un izgatavo īslaicīgas protēzes, ar kuriem pacients staigā līdz nākamai vizītei, kas tiek nozīmēta aptuveni pēc nedēļas. Šajā laikā zobu tehniķi izgatavo venīrus vai luminīrus, ņemot vērā visas ārsta prasības un pacienta vēlmes.
Otrajā vizītē ārsts un pacients novērtē venīru vai luminīru estētiskos parametrus: krāsu, formu un stāvokli. Ja ārsts un pacients ir pilnīgi apmierināti ar kvalitāti un estētiku, tad venīri vai luminīri tiek fiksēti uz pacienta zobiem.


Nepieciešams atzīmēt, ka pirms uzsākt protezēšanu, pacienta zobiem ir jābūt pilnīgi veseliem, tādēļ tiek veikts pilns zobu ārstēšanas kurss. Pateicoties mūsdienīgiem atsāpināšanas preparātiem, procedūra ir pacientiem nesāpīga, tā nerada praktiski nekādu diskomfortu. Mēs esam vienmēr gandarīti, ja mūsu pacients ir apmierināts ar ārstēšanas rezultātu!
Visi materiāli, no kuriem tiek izgatavotas protēzes, ir augstas kvalitātes no Eiropas labākajiem piegādātājiem.

Protezēšana uz nomaksu
Ja Jums pietrūkst naudas protezēšanai, Jūs varat vērsties finanšu organizācijās, tai skaitā pie mūsu klīnikas partnera – “Citadele”. Gaidīt bankas lēmumu Jums nāksies ne ilgāk par 20 minūtēm – Jūs varēsiet pat nepamest stomatologa kabinetu.

 
Mēs iesakam Jums pierakstīties uz konsultāciju pie mūsu speciālistiem,
ja vēlaties saņemt vēl detalizētāku informāciju par doto procedūru!